KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zdalnie sterowany papierowy samolot – POWERUP DART!

Zdalnie sterowany papierowy samolot – POWERUP DART!

Z pewnością każdy z nas próbował kiedyś złożyć samolot z papieru. Dodając kilka zagięć na skrzydłach można usprawnić lot papierowej konstrukcji, choć i tak po kilku chwilach samolot rozbije się o ziemię.

Trwająca kampania na Kickstarterze ma sprawić, że zwykły samolot z papieru zamieni się w zdalnie sterowany samolot akrobacyjny!

Przypadkowe akrobacje zwykłego samolotu z papieru potrafią dać wielką frajdę. Gdyby model ten mógł wykonywać jednak skomplikowane triki, to zabawa byłaby jeszcze lepsza! Właśnie takiego zadania podjął się autor POWERUP DART Shai Goitein projektując już trecią odsłonę swoich samolocików z "dopalaczami".

Pierwsza wersja stanowiła zdalnie sterowany samolot z aplikacją na smartphona. W kolejnej odsłonie Shai wzbogacił samolot o kamerę FPV oraz specjalne gogle dzięki, którym można było poczuć się jak pilot papierowego samolotu!

Czy do tak udanego projektu można było dodać coś więcej? Najnowsza wersja POWERUP DART została wzbogacona o liczne funkcje akrobacyjne. Już nie trzeba liczyć na łut szczęścia, żeby zobaczyć podniebną figurę, od teraz wystarczy wybrać przycisk na ekranie smartphona!

Zestaw podstawowych trików.

Zestaw podstawowych trików.

Sterownik wraz ze śmigłem można doczepić do każdego papierowego samolotu. Jednak dzięki kampanii dostępne są różne rodzaje szablonów dedykowane do konkretnych zadań.

Rodzaje szablonów samolotów z papieru.

Rodzaje szablonów samolotów z papieru.

Zabawka wydaje się wręcz rewelacyjna, posiada jednak pewne ograniczania. Przede wszystkim problem znany ze wszystkich latających konstrukcji: krótki czas pracy na baterii – zaledwie 10 minut na każde 25 minut ładowania.

Drugą wadą jest ograniczony zasięg zdalnego sterowania wynoszący jedynie 60 m. Wynika to z możliwości maleńkiego modułu Bluetooth 4.1 umieszczonego na pokładzie samolotu.

Specyfikacja sterownika samolotu.

Specyfikacja sterownika samolotu.

Kampania dopiero wystartowała, a już zdołała zebrać wielokrotnie więcej niż potrzebowano na rozwój. Podobnie jak pierwsze 2 odsłony, ta edycja cieszy się równie dużym zainteresowaniem. W chwili pisania tego artykuły projekt zebrał już ponad 600 000 dolarów. Więcej informacji o tym samolocie znaleźć można na Kickstarterze.

bluetooth, fpv, kickstarter, RC, samolot

Trwa ładowanie komentarzy...