KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zdobądź Proxxona FBS 240/E – #3 – Schemat wzorcowy

Zdobądź Proxxona FBS 240/E – #3 – Schemat wzorcowy

Zgodnie z rozpoczętym cyklem pora na kolejne zadanie. Stawka jest wysoka, bo do rozdania mam jeszcze 10  Proxxonów FBS 240/E.

Dziś rusza następne zadanie, czyli okazja do zdobycia kolejnej szlifierko-wiertarki!

Osoby, które nie wiedzą o co chodzi odsyłam do wcześniejszego artykułu. Wszystkich innych zachęcam do przesyłania zgłoszeń do III edycji konkursu. Tym razem harmonogram wygląda następująco:

 1. 1 maja, start konkurs
 2. 31 maja, ostatni dzień zgłaszania swoich prac
 3. 1 czerwca, start ankiety
 4. 7 czerwca, koniec ankiety, wyniki
 5. do 15 czerwca, wysyłka nagrody

Temat zadania: Schemat wzorcowy

W tym miesiącu czekamy na wzorcowe schematy, które będą pomocne początkującym w budowie ich pierwszych robotów. Każde zgłoszenie powinno być schematem podłączenia jednej części robota. Przykładowo mogą one demonstrować poprawne podłączenie: zasilania do mikrokontrolera, mostków h, czujników odległości, czujników analogowych do LineFollowera, modułów komunikacyjnych, akcelerometrów, żyroskopów, przetwornic itd.

Ważne, aby każde zgłoszenie (schemat) zawierało informacje o podłączeniu tylko jednego z powyższych tzn. proszę nie zgłaszać schematów całych robotów.

Celem konkursu jest zebranie bazy "modułów", z których można stworzyć schemat działającego robota. Każdy opisywany układ powinien zawierać niezbędne elementy towarzyszące (złącza, kondensatory, rezystory). Wszystkie sygnały, które w docelowym układzie mają zostać podłączone do innych elementów muszą być dokładnie oznaczone.

 Sprawdź recenzje Proxxona FBS 240/E, którego możesz wygrać w tym konkursie!

Nagroda

Nagroda - Proxxonów FBS 240/E

Poprawne zgłoszenie do konkursu powinno zawierać: schemat w formie pliku graficznego, opis słowny tłumaczący, to co najważniejsze oraz załącznik ze źródłowymi plikami CADowskimi. Jeden schemat = jeden komentarz do tego artykułu = jedno zgłoszenie. Każdy użytkownik może zgłosić dowolną ilość schematów.

Nie wolno publikować schematów podłączenia elementów, które umieścił wcześniej ktoś innych. Kto pierwszy ten lepszy. Zachęcam również do sprawdzania schematów kolegów oraz pisanie o zauważonych błędach. Niepoprawne schematy będą usuwane!

Sponsorem głównym nagród jest właściciel sklepu ŚwiatNarzędzi.pl

logo_swiat_narzedzi

Sponsorem jest również Polski przedstawiciel Proxxona, firma "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. (dawniej "Lange Łukaszuk" Spółka jawna)

logo_proxxon_800

Regulamin zadania

 1. Organizatorem konkursu jest właściciel serwisu FORBOT.pl (zwany dalej organizatorem), który zajmuje się wyłącznie: określeniem tematyki prac konkursowych, wyznaczeniem miejsca do publikowania artykułów oraz przeprowadzeniem głosowania wyłaniającego autorów najlepszych prac.
 2. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez firmy niezwiązane z organizatorem, organizator podejmuje się jedynie umożliwienia przekazania nagród do zwycięzców.
 3. W konkursie udział wezmą jedynie zgłoszenia spełniające wszystkie wytyczne opisane w niniejszym artykule.
 4. Udział w konkursie możecie wziąć każdy użytkownik serwisu FORBOT.pl, w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekuna prawnego, która będzie weryfikowana w przypadku wygrania danego zadania przez osobę niepełnoletnią.
 5. Zwycięzca wyłoniony zostanie w publicznej, 7-dniowej ankiecie, która będzie dostępna dla wszystkich czytelników serwisu. Organizator zastrzega sobie prawo do unieważnienia głosów, które będą zdobyte w nieuczciwy sposób (np.: poprzez tworzenie sztucznych kont lub oferowanie korzyści innym osobom za oddanie głosu na własne zgłoszenie).
 6. Sytuacje niejasne oraz nieopisane w niniejszym regulaminie będą wyjaśniane publicznie przez organizatora konkursu.

Nie chcesz przegapić kolejnych zadań oraz wyników? Skorzystaj z poniższego formularza i zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach!

konkursProxxon, proxxon, roboty, Schemat, schematy

Trwa ładowanie komentarzy...