Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #10 - kamera, zdjęcia, transmisja obrazu


Pomocna odpowiedź

Niestety oba sposoby nie pomogły 🙁 ale zauważyłem że taśma z przewodami od kamery była poluzowana i bez problemu wyszła z gniazda. Może mocowanie było poluzowane albo zatrzask? Czy jest możliwe że doszło do uszkodzenia kamery? 

EDIT: poprawiłem mocowanie taśmy i po tym zauważyłem, że nie domknąłem zatrzasku od zewnętrznej strony. Poprawiłem i już działa dobrze. Dzięki za pomoc. 

Dnia 12.04.2020 o 17:54, Bart_one napisał:

Jakby ktoś, tak jak ja pół dnia szukał jak pozbyć się lagów przy streamowaniu, to polecam https://elinux.org/RPi-Cam-Web-Interface

Specjalnie założyłeś konto, żeby pomóc innym w takiej sprawie? Szanuję 🙂

Edytowano przez Jan3k
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, czy jest może komenda albo jakiś sposób na usunięcie efektu lustrzanego odbicia ? Jeśli tak to jak to naprawić? Używam programu raspivid.

Edytowano przez jas123
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam pytanie. Czy istnieje możliwość, aby streamować obraz na stały adres? Z tego co zrozumiałem, aby obejrzeć stream należy wpisać adres Malinki. Chodzi mi o to, że potrzebuje, aby Malinka mogła streamować obraz będąc podpięta pod różne sieci Wi-Fi, jednak by dostęp do tego streama był z tego samego adresu, dla każdej sieci Wi-Fi.

Link do komentarza
Share on other sites

Może opiszę dokładniej o co chodzi. Realizuję projekt inżynierski, celem jest aby móc sterować robotem poprzez internet. Ma być to zrealizowane następująco. Robot jest pod kontrolą RPi. Sterowanie odbywa się poprzez aplikację na telefon, poprzez Wi-Fi. Założenie jest takie, że telefon i RPi są zawsze połączone do tej samej sieci. Zasadniczo mam to już skończone. Udało mi się połączyć połączyć wszystkie elementy żeby to działało w mojej domowej sieci. RPi udostępnia obraz z kamery używając pakietu Motion, tworzy gniazdo sieciowe tcp, do którego podłącza się aplikacja na telefonie. Wszystko działa fajnie, obraz jest wyświetlany, można kontrolować RPi z poziomu telefonu i wysyłać dane w obie strony. Tylko teraz zacząłem się zastanawiać, czy to wszystko będzie dalej działać jeżeli zmienię sieć Wi-Fi na inną niż moja w domu. Poczytałem trochę i to co znalazłem, lecz nie wiem czy zadziała, to ustawienie stałego adresu na RPi. Drugą opcją, którą rozważałem to ustawienie RPi jako routera. Czy dobrze myślę i co będzie lepszym rozwiązaniem?

Link do komentarza
Share on other sites

35 minut temu, Arturro144 napisał:

Sterowanie odbywa się poprzez aplikację na telefon

Pytanie zasadnicze: Android czy iOS? Jeśli to iOS to jest duża szansa, że skontaktuje się po nazwie (np. malinka.local). Android się niestety implementacji bonjour nie dorobił i nic na to nie wskazuje 😞

Link do komentarza
Share on other sites

Czyli z tego co rozumiem mam ustawić na RPi access pointa? Połączenia do Internetu raczej nie potrzebuję, chodzi o połączenie RPi z aplikacją na telefon. Ogólnie nie jestem zbyt obeznany w temacie sieci itd., ale rozumiem, że funkcjonalności połączenia jak wcześniej pozostaną? Czyli, RPi utworzy taką sieć lokalną poprzez Wi-Fi i będę mógł się normalnie do niej podłączyć telefonem i wszystko powinno działać? Teraz pytanie, w takim przypadku jaki będzie adres dostępu do streama z kamery? Localhost czy adres IP RPi? Z utworzeniem gniazda tcp i wymianą danych chyba nie powinno być problemów.

Na tę potrzebę powinienem postępować wg instrukcji stąd: https://www.raspberrypi.org/documentation/configuration/wireless/access-point-routed.md

I jeszcze pytanie, czy da radę to jakoś połączyć z wirtualnym pulpitem? Używam RPi poprzez VNC co bardzo mi ułatwia, tylko czy jak utworzy się sieć lokalną, to czy dalej będzie to możliwe?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem co dokładnie chcesz osiągnąć (gdzie sobie ten wirtualny pulpit oglądasz). W przypadku połączenia telefon-rpi adres dostępu do streama będzie adresem rpi (localhost to w ty,m przypadku Twój telefon).

Przykład skonfigurowania RPi jednocześnnie jako AP i station: https://github.com/peebles/rpi3-wifi-station-ap-stretch

Nie próbowałem...

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za pomoc, po poszukaniu informacji nt Access Pointa i konsultacji z promotorem udało się rozwiązać problem. RPi ustawione jako AP bez dostępu do internetu, wszystko działa tak jak działało wcześniej włącznie z wirtualnym pulpitem, wystarczyło połączyć się do utworzonej sieci. Ostatecznie nawet nie musiałem nic zmieniać w innych plikach, mam na myśli skryptu obsługujące komunikacje.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.