Skocz do zawartości

Budujemy Diodika - pierwszego wspólnego robota!


jamtex

Pomocna odpowiedź

Sabre napisał/a:

Jak tylko zostanie ustalona końcowa zawartość płytki, podejmę się przerzucenia tego do Eagle'a.

Więc jeśli oferta aktualna to możesz zaczynać.

Z miłą chęcią bym zaczął, ale nigdzie nie widzę, żadnego konkretu. Nie wiem jaki ma być procek ani co ma być na płytce. Chciałbym również zauważyć, że płytka i schemat są bardzo ze sobą połączone, więc nie wiem czy rozsądnie jest aby było to robione przez 2 osoby. Podaj konkrety to nawet dziś jeszcze coś narysuję. Będę musiał ściągnąć najnowszą wersję Eagle'a bo korzystam cały czas z jakiejś bardzo starej (mam wersję 4.11).

Link do komentarza
Share on other sites

-uC - ATMega16

-złącze ISP do programowania

-3 złącza SPI jako uniwersalna komunikacja

-złącze do wyśw. LCD

-złącze na mostek H

-diody LED służące jako kontrolki: zasilania, oraz np równolegle do mostka, aby weryfikować jego stan pracy

-w miare możlwiosci pozostawienie wolnych wejść ADC

-gotowe czujnik: linii, światła i przeszkód

-klawiatura 5-przyciskowa

-wszystkie wolne piny lub całe porty procesora powinny zostać wyprowadzone w postaci złącz

Do tego mostek jako moduł.

Szkoda, że zaangażowały się tylko 2 osoby 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niestety przynajmniej narazie nie mogę wam pomóc, dostałem wczoraj dodatkowe zlecenie od szefowej i do końca tygodnia, albo i dłużej jestem zarobiony po uczy. Dodatkowo chciałbym skończyć Psotka2 na zawody w Warszawie a jak narazie w zasadzie nic nie zrobiłem. Na diodzie jest conajmniej kilka osób, które dobrze znają Eagle'a i mogą narysować schemat diodika. W razie czego zawsze mogę służyć radami, ale to niestety wszystko (przynajmniej narazie).

Link do komentarza
Share on other sites

jamtex

Zrobiłeś ostatnio bardzo ładnego MiniSumo. Mógłbyś lekko zmieniając projekt podać schemat, ktoś tam zrobi PCB ja mogę pomóc w mechanice.

Pracuję przy płytce pod Atmege32, jak widze podobne prace prowadzi rownież Treker.

Może po najbliższym wekendzie wystawię swoja propozycję.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że na razie temat zamarł, może uda się jednak to zrobić?

O ile wykonanie schematu i projektu płytki jest pracochłonne, to może można-by skorzystać z jakiejś gotowej wersji?

Ciekawie wygląda płytka tego projektu: Roboty UTP

Może dałoby się ja przystosować do naszych potrzeb?

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym pomóc.

Mogę zaprojektować schemat oraz płytki drukowane.

W załączniku wstępny schemat. Powiedzcie co dodać, zmienić albo usunąć.

[ Dodano: 28 Sty 09 06:24 ]

Jak widzicie koncepcje płytki??

Moja propozycja jest taka:

Prostokątna płytka z czterema otworami na rogach (M3).

Płytka jednostronna. Wolałbym dwustronną ale ma być dla początkujących

Jak ma być płytka jednostronna to nie uda się umieścić wyprowadzeń portów na brzegu płytki więc będą gdzieś przy procesorze.

Jakie mają być wymiary płytki??

////////////////////////

Temat jeszcze żyje??

Schemat Diodek.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

PANOWIE !!!!!!!!!!!!!!

Pomysł naprawdę ciekawy a temat umarł :/

proponował bym zrobić robota o wym. ok 20x15 na 2 kołach + 1 "wolne"

wstawić pdst. funkcje tj. Linefolower(2-3 czujniki max) i "dołożyć" jakieś proste czułki żeby robot nie wpadał na ściany. W przyszłości ew. enkodery na kołach, sterowanie bluetooth... (troszkę się zagalopowałem)xD

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Mam zamiar wykonać coś podobnego na konkurs, już praktycznie skończyłem projektowanie, jest to prosty robocik, starałem się, żeby można było go zbudować z łatwo dostępnych i tanich rzeczy, jak na razie posiada on czujniki linii, czujnik odbiciowy i odbiornik podczerwieni, dwa pierwsze czujniki są jako oddzielne moduły, odbiornik jest na płytce głównej, na której jest też Atmega8, L293D i parę innych rzeczy. Koszt (razem z wysyłką) to będzie poniżej 100zł. Podpowiedzcie, jaki moduł jeszcze mógłbym dodać, tylko nie wyskakiwać mi tu z BT 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.