KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Aktualizacja kursu: zadania domowe, książka i e-book

Aktualizacja kursu: zadania domowe, książka i e-book

Lubicie samodzielnie główkować nad ciekawymi zadaniami programistycznymi? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość - sprawdźcie nową, zaktualizowaną wersję kursu micro:bita.

Kurs jest od teraz dostępny dodatkowo w formie wygodnej książki oraz e-booka. Sprawdźcie jakie inne nowości przygotowaliśmy!

Niewielki micro:bit daje ogromne możliwości - nic więc dziwnego, że dzieci i młodzież na całym świecie chętnie rozpoczynają swoją przygodę z elektroniką i programowaniem właśnie dzięki tej platformie. Najwyższa pora, aby platforma ta stała się równie popularna w Polsce - mam nadzieję, że przyczyni się do tego nasz najnowszy kurs micro:bita, który od teraz dostępny jest w formie kursu online (za darmo), książki oraz e-booka. To jednak nie wszystkie nowości!

Dodatkowe zadania domowe

Kilka dni temu opublikowałem zaktualizowaną wersję kursu micro:bita, która oprócz małych poprawek przyniosła też 27 dodatkowych zadań. Można je potraktować, jako zadania domowe dla chętnych, ale zachęcam do ich rozwiązania - nauka programowania przez praktykę to jedyna słuszna metoda!

Z rozwiązaniem zadań na pewno poradzi sobie każdy kto wykonał wszystkie ćwiczenia, które zostały opisane w kursie. W razie problemów można oczywiście zawsze zapytać w komentarzach na forum - chętnie pomożemy i wskażemy drogę do przykładowego rozwiązania.

Książka, e-book i dodatkowa treść

Podczas aktualizacji kursu przygotowaliśmy również wydanie w formie książki oraz e-booka. Taka forma materiałów powinna przekonać osoby, które do tej pory unikały kursów internetowych. Kurs w formie książki w większości zawiera dokładnie ten sam materiał, który można znaleźć w kursie online.

Jednak specjalnie na potrzeby tej wersji kursu do każdego rozdziału dodane zostały materiały, które wykraczają poza zakres pierwotnego kursu online. Co więcej, na końcu książki znajdują się również przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych. 

Najważniejsze zalety kursu w formie książki i e-booka:

  • Dodatkowe treści – w każdym rozdziale znajdziesz bonusowy przykład, praktyczną wskazówkę lub opis bloczka, który nie był opisany w kursie dostępnym na blogu.
  • Rozwiązania do zadań domowych – na końcu książki zamieszczone zostały przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych.
  • Wygodniejsza forma – 200 stron w kolorze, opracowanych w formie wygodnej książki.
Przykład dodatkowych fragmentów i rozwiązań do zadań domowych

Przykład dodatkowych fragmentów i rozwiązań do zadań domowych

Osoby zainteresowane zakupem książki mogą znaleźć ją na stronie naszego dystrybutora (książka jest już dostępna w magazynie). Natomiast kurs w formie e-booka (plik PDF, 200 stron) można zamówić bezpośrednio na naszej stronie: kurs programowania micro:bit (e-book).

Przy okazji warto dodać, że powyższa publikacja jest pierwszą polską książką, która jest kompletnym wprowadzeniem do świata micro:bita. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się przekonać większe grono rodziców i nauczycieli do tego, aby zachęcili swoich podopiecznych do nauki programowania.

Dla kogo jest kurs micro:bita?

Płytka micro:bit powstała jako platforma do nauki elektroniki i programowania dla dzieci i młodzieży. Projekt ten zyskał globalną popularność i jest z powodzeniem używany przez uczniów w różnym wieku (najczęściej od 10 lat wzwyż). Kurs powstał więc z myślą o dwóch grupach czytelników.

Dla rodziców, nauczycieli i starszego rodzeństwa

Jeśli masz młodsze rodzeństwo, jesteś rodzicem, dziadkiem lub nauczycielem, to podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń poznasz micro:bita w praktyce, aby później sprawdzić się świetnie w roli trenera programowania dla najmłodszych. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z programowaniem ani elektroniką – wszystko za sprawą intuicyjnego edytora oraz wygodnych modułów:

Dla najmłodszych czytelników

Kurs oczywiście powstał również z myślą o młodszych czytelnikach, którzy poradzą sobie ze wszystkim samodzielnie. Nie ma tu konkretnych limitów wiekowych – każdy, kto będzie czytał poradniki i wykona kolejne ćwiczenia, poradzi sobie z opanowaniem micro:bita w praktyce.

Dlaczego warto uczyć się z tego kursu?

Od lat publikujemy najpopularniejsze w Polsce kursy podstaw elektroniki oraz Arduino. Nasze materiały pisane są przez pasjonatów, którzy znają opisywane zagadnienia z praktyki i wiedzą, jak zarazić każdego entuzjazmem do elektroniki. Brak tu nudnej teorii! Stawiamy na praktykę, dzięki czemu tysiące osób przekonało się, że nauka programowania może być ciekawym zajęciem.

forbot, kurs, micro:bit

Trwa ładowanie komentarzy...