Dzieci będą mogły programować płytkę używając edytora IDE działającego w przeglądarce. Kompilacja odbywać się będzie zdalnie, w chmurze, ale nie w przypadku Micropythona. Python nie wymaga kompilacji, będzie można używać go z micro:bit bez konieczności łączenia się z Internetem, a plik .hex, który należy przekopiować na podłączoną przez USB płytkę, generowany będzie lokalnie przez JavaScript w przeglądarce.
Oprócz tego, podłączona przez USB płytka będzie widoczna w systemie także jako port COM, więc możliwe będzie też testowanie kodu na żywo w interaktywnej konsoli.
Prace nad rozwojem tej wersji Micropythona trwają, choć dostępne są już działające prototypy. Niestety brakuje jeszcze wielu bibliotek oraz dokumentacji, nie wspominając już o materiałach edukacyjnych i konkretnych lekcjach.
Autor Micropythona, Damien George, wraz z dwójką programistów, Nicholasem Tollervey oraz Jonathanem Austinem, pracują nad brakującym kodem oraz dokumentacją. Projekt jest otwarty i każdy może pomóc. Tymczasem możemy obejrzeć całą serię filmów demonstrujących działanie płytki i Micopythona:
Czy pomoże to w uczeniu nowych programistów i inżynierów? Czy użycie wysokopoziomowego i przyjaznego języka spowoduje degenerację młodych umysłów? Czy przyszli programiści nadal będą budzić się w środku nocy, bo przyśnił im się wiszący wskaźnik?
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...