KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Anki Cozmo mały robot – idealny na Twoje biurko!

Anki Cozmo mały robot – idealny na Twoje biurko!

Spora część z Was na pewno kojarzy Tamagotchi. Nadszedł jednak czas, gdy zabawki wchodzą na zdecydowanie wyższy poziom

Jednym z przykładów jest robot Cozmo, który potrafi wyrażać emocje, reagować na zachowanie właściciela i jego aktualny nastrój.

Producentem zabawki jest firma Anki, specjalizująca się w tworzeniu inteligentnych zabawek. Cozmo to malutki pojazd przypominający spycharkę, maszynę której operatorem chciał być każdy mały chłopiec. Wymiarami przypomina kostkę Rubika i spokojnie mieści się na dłoni.

Czym wyróżnia się Cozmo? Robot jest w stanie komunikować się z właścicielem, reagować na jego zachowanie i wyrażać emocje. A to wszystko za pomocą wbudowanej kamery, dzięki której jest w stanie poznać właściciela i pozostałe osoby, które mają z nim kontakt.

cozmo-kid-desktop

Oprócz kamery rozpoznającej mimikę twarzy, Cozmo posiada system czujników, który skanuje otoczenie, dzięki temu wie gdzie znajdują się przeszkody. Robot posiada układ mechaniczny pozwalający na precyzyjne poruszanie się po terenie (gąsienice oraz ruchome ramie).

Cozmo

Reakcje i emocję  Cozmo można zaobserwować na wbudowanym wyświetlaczu, który przypomina wirtualne oczy. Interakcja z Cozmo jest możliwa dzięki aplikacji mobilnej, w której możemy grać z nim w gry i obserwować jego rozwój.

CozmoPhoto1

Czas zabawy na jednym ładowaniu producent oszacował na 2 godziny. Na szczęście, ładowanie robota ma trwać zaledwie 10 minut, co rekompensuje krótki czas zabawy. Cozmo można już zamawiać na stronie producenta. Cena zabawki w przedsprzedaży wynosi 159$.

Źródło: [1],[2

emocje, nauka, robot, zabawka

Trwa ładowanie komentarzy...