KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

TOP 2019 – Sprawdźcie najciekawsze DIY naszych czytelników

TOP 2019 – Sprawdźcie najciekawsze DIY naszych czytelników

Pora na krótką serię podsumowującą ubiegły rok. Zaczynamy od 10 najlepszych projektów, które zostały zbudowane przez naszych czytelników.

Roboty, systemy IoT, gadżety dla fanów gier oraz akcesoria związane z automatyką domową DIY. Sprawdźcie co jeszcze pojawiło się na forum!

W 2019 roku na naszym forum pojawił się ogrom nowych DIY - roboty, systemy IoT, gadżety dla fanów gier oraz masa innych, niezwykle ciekawych projektów. W związku z tym na blogu pojawiały się różne zestawienia z informacjami o najnowszych konstrukcjach. Część takich wpisów zawierała ankiety, dzięki który, czytelnicy bloga mogli wybrać najciekawsze projekty.

Line Follower Cukiereczek

Line Follower Cukiereczek

Powoli zauważam, że roboty tego typu zaczynają wymierać i odchodząc na lf-ową emeryturkę chciałbym zostawić jakiś ślad po swoim projekcie. Choć na zawodach nigdy nie szczędzę informacji na temat swojego robota i chętnie dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem w temacie... Czytaj dalej »


Lampka nocna RGB WiFi w stylu Xiaomi

Lampka nocna RGB WiFi w stylu Xiaomi

Pewnego dnia zapragnąłem stać się właścicielem lampki nocnej RGB, którą mógłbym sterować smartfonem przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej. Z możliwością sterowania w przyszłości takimi systemami, jak Domoticz, czy też asystentem takim jak Google Home Mini, czy Alexa... Czytaj dalej »


System podlewania ziół, za który nie wyrzucą Cie z domu

System podlewania ziół, za który nie wyrzucą Cie z domu

Uwielbiam wykonywania przedmiotów użytkowych, mających zastosowanie w życiu codziennym. Wiem, że system podlewający zioła nie jest niczym nowym i skomplikowanym, jednakże wbrew pozorom dla człowieka nie mającego wiele wspólnego z programowaniem i elektroniką, może... Czytaj dalej »


Licznik do gier racingowych

Licznik do gier racingowych

W tym projekcie chciałbym opisać krok po kroku proces podłączenia licznika samochodowego od Forda Galaxy do naszego Arduino. Zestaw wskaźników od Forda Galaxy posiada 2 wtyczki - czerwoną oraz czarną. Nas w tym projekcie interesuje tylko czerwona wtyczka gdyż znajdują się... Czytaj dalej »


LaserCat - zabawka dla kota

LaserCat - zabawka dla kota

Interaktywna zabawka dla kotów gwarantująca zabawę w każdej chwili, żaden kot nie oprze się uciekającej czerwonej kropce. Jest to niewielkie pudełeczko z wbudowanym modułem wifi i banalnie prostą obsługą... Czytaj dalej »


Stacja meteo z radiowym przesyłaniem danych

Stacja meteo z radiowym przesyłaniem danych

Od dawna interesowały mnie pomiary warunków meteorologicznych w mojej miejscowości, pierwsza stacja meteorologiczna, którą zbudowałem około roku 2010, wykonana była na mikrokontrolerze Atmega32. Do komunikacji z światem wykorzystywała moduł LAN Wiznet 7010a. Stacja ta była oprogramowana w języku BASCOM... Czytaj dalej »


Maszynka do produkcji filamentu z butelek PET

Maszynka do produkcji filamentu z butelek PET

Artykuł przeznaczony do wszystkich zapaleńców druku 3D. Można nie kupować dość drogi filament do swojej drukarki 3D, a produkować w domu własny filament z zużytych butelek PET od napojów. Przy tym nieważne, jeżeli butelka jest pognieciona, ona również się nadaje do domowej produkcji... Czytaj dalej »


Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza

Dostępne na rynku oczyszczacze powietrza nie kosztują mało. Sam filtr, który wydaje się najważniejszym elementem kosztuje najczęściej nie więcej niż 1/3 oczyszczacza. Postanowiłem więc zbudować własny oczyszczacz. Oczywiście czas poświęcony na budowę też ma wartość, ale nie traktuje tego jako roboczogodziny a po prostu zabawę... Czytaj dalej »


Własna frezarka PCB

Własna frezarka PCB

Witam, od kiedy kupiłem swoje arduino (było to ze trzy lata temu) to chciałem zbudować frezerkę do płytek pcb. Obejrzałem w Internecie wiele projektów i w końcu postanowiłem zbudować swoją własną frezarkę :). Pochłonęła ona dużo pieniędzy i jeszcze więcej czasu... Czytaj dalej »


Przenośna konsola ARCADE Retropie

Przenośna konsola ARCADE Retropie

Podczas ostatniej akcji kuponowo-rabatowej stałem się posiadaczem RaspberryPi 3B+. Od początku w planach miałem wykorzystanie tego mini komputerka jako serce konsoli retro. W pierwszej chwili chciałem stworzyć duży, stacjonarny automat Arcade... Czytaj dalej »


Niestety nie we wszystkich zestawieniach dostępna była ankieta dla czytelników. W związku z tym wiele ciekawych projektów nie mogło się załapać do tego zestawienia. Jeśli chcecie mieć pewność, że nie ominęły Was żadne ciekawe DIY to sprawdźcie listę wszystkich projektów:

Na koniec przypomnienie o ciekawej promocji, która trwa tylko do niedzieli:

Do -93% na 24 tys. książek – powrót wielkiej promocji [96h]
Do -93% na 24 tys. książek – powrót wielkiej promocji [96h]

Ruszyła coroczna, popularna promocja na książki oraz audiobooki. Akcja #Zaczytani2020 obejmuje ponad 24 tysięcy tytułów, a rabaty sięgają 93%!... Czytaj dalej »

arduino, forbotdiy, IoT, projekty, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...