KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #21

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #21

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już ostatnie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz gier.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się ostatnio na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

JAD router - Projekt routera

JAD router - Projekt routera

Witam serdecznie wszystkich czytelników. Chciałbym wam dziś przedstawić mój projekt jaki wykonałem na zakończenie technikum. Mianowicie zaprojektowałem i zbudowałem router sieciowy wyposażony w 5 portów ethernet oraz WIFI 2,4Ghz i 2x2 MIMO. Projekt zacząłem od... Czytaj dalej »


Robot unikający przeszkód

Robot unikający przeszkód

Ponad rok temu skonstruowałem w ramach przedmiotu na studiach robota unikającego przeszkody. Po czasie pomyślałem, że konstrukcją warto podzielić się na Forbocie. Robot porusza się na dwóch kołach i omija przeszkody wykrywane za pomocą czujnika ultradźwiękowego... Czytaj dalej »


Bramka z czujnikiem goli

Bramka z czujnikiem goli

Często jak gramy w piłkarzyki w pracy, piłka tak się odbije od bramki, że nie wiadomo czy wpadła do niej, czy był tylko słupek. Aby raz na zawsze rozwiązać ten problem postanowiłem wykonać bramkę z czujnikiem, która wykryje... Czytaj dalej »


Serwer WWW Apache w praktyce

Serwer WWW Apache w praktyce

Serwer WWW jest jednym z podstawowych programów używanych na Raspberry Pi. Ponieważ instalacja serwera jest dokładnie omówiona w kursie, a i pierwsze spotkanie z Apache najprawdopodobniej mamy już za sobą - nie będę opisywać podstaw, a przejdę od razu do trochę... Czytaj dalej »


Useless box na NE555

Useless box na NE555

Ten projekt, mimo że wygląda na dość prosty, musiałem go bardzo rozpracować - jest to praca na wprowadzenie do wykonywania zawodu, czyli mechatronikę. Założenia były takie: zrobić projekt, który widać że działa, jest stosunkowo prosty w konstrukcji. Wybór padł na useless box... Czytaj dalej »


EHR - system sterowania tylnim zaczepem ciągnika

EHR - system sterowania tylnim zaczepem ciągnika

Witam chciałbym dzisiaj przedstawić poradnik wykonania EHRu do ciagnika czyli systemu sterowania tylnim zaczepem. Ja swój zamontowałem w ciagniku Ursus C-360. Tak jak zawsze mam również poradnik w formie video... Czytaj dalej »


WS2812B sterowane za pomocą Asystenta Google

WS2812B sterowane za pomocą Asystenta Google

Witam chciałbym wam dzisiaj przedstawić mój projekt i poradnik dotyczący sterowania ledami adresowalnymi za pomocą Asystenta Google. Gdyby ktoś wolał wersję video tego projektu, to znajduje się o tym filmik na moim kanale... Czytaj dalej »


Zbignaś Kopłapow - następny z rodu

Zbignaś Kopłapow - następny z rodu

No wreszcie - po jakimś szale na prezenty, naprawy różnych domowych urządzeń i inne przyziemne sprawy mogłem zabrać się za następnego z rodziny Konserwatorów Płaskich Powierzchni - czyli małego Kopłapowa... Czytaj dalej »


ESP32-CAM - Foto Pułapka

ESP32-CAM - Foto Pułapka

Jakiś czas temu zakupiłem sobie ESP32 CAM, niestety nie umiałem dla niej znaleźć jakiegoś sensownego zastosowania. Przeleżała z pół roku a może i więcej, aż wpadłem na pomysł zrobienia foto-pułapki. I tak oto powstała. Po mojej posiadłości często biegają dzikie zwierzęta takie jak... Czytaj dalej »


Drukarka 3D wydrukowana na samej sobie

Drukarka 3D wydrukowana na samej sobie

Od paru lat marzyła mi się drukarka 3D, chociażby do drukowania obudów do przyszłych projektów, ale również jako produkcja użytecznych rzeczy na już - no prawie, ponieważ drukowanie nie jest natychmiastowe. Niestety ze względu na to, że mam dość mały budżet... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

forbot, forbotdiy, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...