KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

ATLAS i SpotMini zyskują nowe umiejętności!

ATLAS i SpotMini zyskują nowe umiejętności!

Boston Dynamics nie przestaje ulepszać swoich kreacji, zarówno tych czteronożnych, jak i tych humanoidalnych.

Firma opublikowała filmy, w których najnowsze umiejętności prezentują ATLAS i SpotMini. Zwłaszcza ten pierwszy zadziwia wszystkich swoją zwinnością, wykonując salto w tył.

Nowa wersja ATLAS-a, która pojawiła się w zeszłym roku, już wcześniej mogła poszczycić się dużą sprawnością i stabilnością. Dzięki nim robot potrafił m.in. podnieść się po upadku i utrzymywać równowagę, idąc po nierównym terenie.

Teraz do tych imponujących zdolności dołączyły kolejne. Humanoid wykonuje serię kilku bardzo płynnych skoków na różną wysokość, także z półobrotem, które do złudzenia przypominają ruchy człowieka. Następnie robi salto w tył, a po wylądowaniu bez problemu utrzymuje się na nogach. W ostatniej scenie wideo (po planszy końcowej) pokazano także nieudaną próbę, podczas której równowaga została zachwiana.

W drugim filmiku w akcji można zobaczyć z kolei nową wersję niewielkiego, lekkiego oraz cichego czworonoga SpotMini. Niewiele jeszcze wiadomo o jego funkcjach, ale najbardziej zauważalnymi zmianami wydają się być znacznie płynniejsze ruchy, a także estetycznie wyglądająca, żółta obudowa.

Źródło: [1] [2]

atlas, Boston Dynamics, roboty, Spot

Trwa ładowanie komentarzy...