KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Rotrics – ploter, grawer, drukarka 3D i robot w jednym

Rotrics – ploter, grawer, drukarka 3D i robot w jednym

Rotrics to nowe, modularne ramię robotyczne, które dosłownie w ciągu 5 minut zebrało na Kickstarterze wymagane środki! 

Imponująca liczba możliwych konfiguracji tego robota pozwala każdemu uruchomić na biurku praktycznie małą fabrykę.

Jeśli kiedykolwiek mieliście dylemat, czy zainwestować w ploter, grawer laserowy, czy w drukarkę 3D, to być może ten projekt z Kickstartera pomoże Wam w podjęciu decyzji. Jest to tak zwane "all-in-one", czyli uniwersalne narzędzie, które możecie samodzielnie dostosować do aktualnych potrzeb.

Możliwe jest dokupienie pakietów posiadających różne przystawki. Od najbardziej podstawowych chwytaków, przez laser, aż po głowicę drukującą - każdy znajdzie coś dla siebie. Producent sprzedaje także specjalne prowadnice liniowe i taśmy transportowe, które w znaczny sposób mogą zwiększyć obszar roboczy robota, albo dodać do układu kolejny stopień swobody.

Podstawą urządzenia jest ramię robotyczne wyposażone w precyzyjne napędy, pozwalające uzyskać powtarzalność pozycjonowania na poziomie 0,05 mm, co jest świetnym wynikiem w stosunkowo tanim urządzeniu stworzonym na potrzeby hobbystów. Udźwig robota to 500 g, podczas gdy on sam waży zaledwie 2 kg. Obszar roboczy to wycinek toroidu o promieniu do 38 cm.

Obszar roboczy ramienia

Obszar roboczy ramienia

Robot posiada wygodny interfejs, który umożliwia korzystanie z jego funkcji za pośrednictwem kodu napisanego w języku Python i popularnego wśród operatorów CNC G-kodu. Rotrics udostępnia także dla najmłodszych programistów pełną integrację ze środowiskiem Blockly, które umożliwia tworzenie oprogramowania poprzez układanie "bloczków". Istnieje także możliwość bezpośredniego sterowania robota za pomocą kolorowego wyświetlacza LCD, za który trzeba jednak dopłacić.

Więcej informacji na temat tego robota znaleźć można w poniższej prezentacji wideo:

Dostępnych jest wiele rodzajów zestawów, z których najtańszy kosztuje nieco ponad 1300 zł ($349). Minimalny próg finansowania został już dawno kilkukrotnie przekroczony (zebrano 380 tys. dolarów z wymaganych 50 tys.), a do końca kampanii pozostało 40 dni. Wysyłka gotowych robotów planowana jest na październik 2019 roku. Co sądzicie o takich wielozadaniowych robotach?

Domowa wycinarka wodna (waterjet)?
Domowa wycinarka wodna (waterjet)?

Światła reflektorów skierowane są na druk 3D, tymczasem na Kickstarterze pojawił się ciekawy projekt domowej... wycinarki wodnej (waterjet).... Czytaj dalej »

Źródło: [1]

cnc, druk 3d, drukarka, grawer, kickstarter, manipulator

Trwa ładowanie komentarzy...