KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Konkurs! Napisz artykuł, podziel się wiedzą i wygraj 2000 zł

Konkurs! Napisz artykuł, podziel się wiedzą i wygraj 2000 zł

Napisz artykuł o elektronice lub programowaniu i zgłoś go do konkursu! Na zwycięzcę czeka karta podarunkowa Allegro o wartości 2000 zł, drugie miejsce to karta na 1000 zł, ale to nie wszystko!

Czekamy na teksty, które będą ciekawe dla osób zaglądających na Forbota. Mile widziane artykuły o elektronice, Raspberry Pi, Arduino i nie tylko.

Od lat publikujemy poradniki związane z elektroniką i programowaniem. Teraz każdy z Was może się wykazać! Nie ma ścisłych limitów co do tematyki – do konkursu zgłaszać można dowolne artykuły, które pasują do tematyki poruszanej na blogu (elektronika, Arduino, ESP, Raspberry Pi i pokrewne). Jest jednak pewna grupa tematów, która będzie specjalnie premiowana (szczegóły w dalszej części).

Na zgłoszenie artykułu pozostało:

  DNI   GODZIN   MINUT   SEKUND  

Zadanie: napisz ciekawy artykuł lub poradnik

Mile widziane są teksty teoretyczne, poradniki praktyczne, artykuły dla całkiem początkujących oraz dla zaawansowanych – czekamy po prostu na ciekawe teksty, które chętnie przeczytają inni czytelnicy. Oprócz oczywistych tematów związanych z elektroniką, Arduino i Raspberry Pi warto też pokusić się o poruszenie zagadnień, które do tej pory nie pojawiały się na naszym blogu.

Przykładowe tematy, które warto poruszyć w artykułach konkursowych

Przykładowe tematy, które warto poruszyć w artykułach konkursowych

Jakie są premiowane tematy?

W kwestii tematyki panuje pełna dowolność. W tym roku do konkursu wprowadzamy jednak listę tematów, które będą dodatkowo premiowane podczas oceny. Oczywiście najważniejsza będzie ogólna jakość artykułu, w drugiej kolejności decydować będzie tematyka. W związku z tym napisanie artykułu na jeden z poniższych tematów zwiększy szansę na wygraną, ale nie daje takiej gwarancji.

Znasz któryś z tych tematów? Świetnie – przygotuj artykuł i zgłoś go do konkursu! Nie możemy tego zagwarantować, ale są duże szanse, że zajmiesz nagradzane miejsce! Nie znasz tych tematów? Nic nie szkodzi, wybierz inne zagadnienie i po prostu napisz ciekawy artykuł. Też masz szansę na wygraną!

Co można wygrać? Pula nagród: 4000 zł

Do autorów najlepszych artykułów trafią karty podarunkowe Allegro o łącznej wartości 4000 zł. Są to uniwersalne karty, które można zrealizować u dowolnych sprzedawców. Kolejne Arduino, filament do drukarki 3D, książka, telefon, gra, a może toster? Ty wybierasz, na co wydasz swoją nagrodę!

Autor najlepszego artykułu otrzyma kartę o wartości 2000 zł, za drugie i trzecie miejsce przyznamy tym razem karty o wartości odpowiednio 1000 zł i 500 zł.

Przyznamy też trzy wyróżnienia (po 100 zł). Tutaj warto od razu wspomnieć, że karta podarunkowa Allegro może zostać wykorzystana również w formie rabatu przy zamawianiu droższych przedmiotów.

Jakie są kryteria oceny?

Nagrody za miejsca od 1 do 6 zostaną przyznane na podstawie wyników obrad Komisji Konkursowej, która oceni zgłoszone do konkursu artykuły pod kątem następujących kryteriów:

 • Treść – poprawność merytoryczna i unikalny temat (w odniesieniu do Forbota):
  • Artykuł nie może zawierać błędów merytorycznych, temat powinien być unikalny (na tle innych publikacji z naszego bloga), a zarazem ciekawy dla czytelników Forbota.
 • Przekaz – interesujący sposób przekazania wiedzy:
  • Artykuł powinien być napisany takim językiem, aby zachęcić czytelnika do poznania danego zagadnienia. Wyobraź sobie, że piszesz poradnik, który ma pomóc Twoim znajomym.
 • Styl – atrakcyjność wizualna i ogólna jakość artykułu:
  • Treść powinna być przedstawiona w estetyczny sposób. Jeśli ktoś podejmuje się napisania artykułu, to powinien mieć też opanowane podstawowe zasady ortografii i interpunkcji.

Nagroda Publiczności

Oprócz tego przyznana zostanie Nagroda Publiczności (200 zł), dzięki której to czytelnicy będą mogli wskazać najlepszy tekst. Głosowanie odbędzie się po zakończeniu przyjmowania wszystkich zgłoszeń do konkursu. Więcej informacji na temat jego przebiegu znaleźć można w regulaminie i załącznikach, które zostały umieszczone na końcu tego wpisu.

Jakie wymagania musi spełnić artykuł?

Najważniejsze, by tekst był napisany w taki sposób, żeby jak najwięcej osób mogło przyswoić z niego wiedzę, bo głównym celem tego konkursu jest tworzenie ciekawych treści edukacyjnych. Zgodnie z regulaminem artykuł powinien mieć minimum 1,5 strony tekstu (około 2700 znaków) i 1 grafikę.

Artykuł, który ma ponad 3000 znaków i 5–6 grafik, na pewno wygląda atrakcyjniej od niesformatowanej krótkiej „ściany tekstu”. Długie poradniki można dzielić nawet na części (maksymalnie 5). Pomocny będzie też ten wzór formatowania artykułów, którym warto się wspomagać, aby uzyskać wysokie oceny za styl i przekaz, bo ogólny wygląd pracy jest po prostu bardzo ważny.

Sprawdź artykuły konkursowe z 2020 roku »

Nawet najlepsza treść nie pomoże, jeśli wygląd tekstu odstraszy czytelników. Więcej wskazówek na temat ogólnego charakteru i wyglądu artykułów opisano w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu.

Jak, gdzie i do kiedy zgłaszać artykuły?

Do konkursu należy zgłaszać artykuły, które nie były jeszcze nigdzie publikowane. Każdy może zgłosić dowolną liczbę swoich tekstów, ale artykuły będą oceniane osobno – warto postawić więc na jakość, a nie na ilość. Na artykuły czekamy do 11.04.2021 włącznie. Teksty należy publikować na naszym forum w dziale artykuły użytkowników i zgłaszać do konkursu przez poniższy formularz.

Formularz zgłoszeniowy

Czas na zgłoszenie artykułu minął, więc formularz został ukryty...

Harmonogram konkursu

 • 04.02.2021 – Ogłoszenie konkursu, pierwszy dzień na publikację i zgłoszenie artykułu
 • 11.04.2021 – Ostatni dzień na publikację i zgłoszenie artykułu
 • 15.04.2021 – Start głosowania czytelników
 • 22.04.2021 – Koniec głosowania czytelników
 • 25.04.2021 – Ogłoszenie wyników konkursu

Powodzenia!

Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił i udostępniania wiadomości wśród znajomych, którzy mogą być zainteresowani udziałem w konkursie. Autorów prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i wytycznymi co do formy artykułów – znajdują się one w poniższych załącznikach.

Załączniki

 1. Regulamin konkursu (PDF, 207 kB)
 2. Zasady głosowania internautów (PDF, 152 kB)
 3. Załącznik 1 – wytyczne co do formy i zawartości artykułów (PDF, 161 kB)

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021, 16:45: usunięcie regulaminów po zakończeniu konkursu.

Firma Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu nie jest partnerem, sponsorem ani współorganizatorem niniejszego konkursu. Karty podarunkowe Allegro o łącznej wartości 4000 zł zostaną zakupione przez Organizatora konkursu i przekazane do zwycięzców zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie.

arduino, artykuł, forbot, konkurs, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...