KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Które książki do nauki programowania wybrać (do -90%)?

Które książki do nauki programowania wybrać (do -90%)?

Poprzednio opublikowałem listę książek do nauki elektroniki, Arduino oraz RPi. Teraz coś dla osób skupiających swoją uwagę na programowaniu.

Do wyboru m.in. sporo pozycji o C/C++/C#, coś dla fanów Pythona oraz dużo tytułów, które są związane z ogólnymi aspektami programowania.

Pora na ostatni artykuł uzupełniający informacje na temat największej w tym roku promocji na książki. Tym razem kilka podpowiedzi książek związanych z programowaniem, które można kupić z naprawdę dużymi rabatami (przeceny do 90%, a średnio 64% taniej). Na liście umieściłem tytuły, z którymi miałem okazję się zapoznać oraz inne pozycje, które są popularne wśród czytelników Forbota.

Rabaty do -90% są ważne jeszcze przez:

  DNI   GODZIN   MINUT   SEKUND  

Popularna promocja: do -90% na 17 tys. książek
Popularna promocja: do -90% na 17 tys. książek

Ruszyła coroczna, popularna promocja na książki oraz audiobooki. W tym roku akcją objęto blisko 17 tysięcy tytułów, a rabaty sięgają…... Czytaj dalej »

Programowanie w C/C++/C#

Zaczynamy od książek dotyczących C. Poniższe pozycje w swojej bibliotece powinien mieć prawie każdy. Szczególnie pierwsze 4 książki - to tak popularne tytuły, że chyba nie trzeba ich przedstawiać. Nawet jeśli nie macie zamiaru zostać zawodowymi programistami to na pewno wiedza zawarta w tych tytułach będzie dla Was przydatna:

Książka Helion: cppri6 Książka Helion: jcppkw Książka Helion: ocpp11] Książka Helion: jcszp6 Książka Helion: c7pig7

Programowanie w Pythonie

Python to coraz popularniejszy język programowania, który sprawdza się w bardzo różnych miejscach. Oczywiście w kontekście kursów Forbota poniższe tytuły szczególnie polecam osobom czytającym serię dotyczącą podstaw Raspberry Pi. W kilku miejscach kursu wykorzystywaliśmy podstawy Pythona, więc poniższe książki będą ciekawą kontynuacją omawianych tam przykładów.

Książka Helion: pyt3pw Książka Helion: pytdk3 Książka Helion: pythum Książka Helion: pytho4 Książka Helion: autopy

Algorytmy, metodyki i testowanie

W tej sekcji najbardziej polecam zwrócić uwagę na dwa bestsellery. Mowa o popularnej książce "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" oraz jej kontynuacji "Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów". Dzięki tym tytułom wejdziecie na wyższy poziom programowania!

Książka Helion: czarch Książka Helion: czykov Książka Helion: algoip Książka Helion: algo4v Książka Helion: algbev

Książka Helion: algor5 Książka Helion: wzoelv Książka Helion: mckkod Książka Helion: prorze Książka Helion: tekopr

Programowanie na Androida

Osobiście nie mam styczności z programowaniem Androida, ale wiem, że spora część czytelników jest zainteresowana tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Poniższe, popularne pozycje pozwolą każdemu rozpocząć swoją przygodę z takim programowaniem:

Książka Helion: anstam Książka Helion: andrr2 Książka Helion: andrph Książka Helion: as24w4 Książka Helion: andrsp

Pozostałe książki o programowaniu

Poniższa lista zawiera książki, które nie zmieściły się wyżej, a również warto o nich pamiętać. Ostatnio dużą popularnością cieszy się pozycja "Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn i TensorFlow" oprócz tego każdy programista powinien poznać Git'a, a tutaj z pomocą przyjdzie "Git. Rozproszony system kontroli wersji". Wszyscy studenci powinni się też dodatkowo zainteresować pozycjami o MATLABie.

Książka Helion: javep3 Książka Helion: javp10 Książka Helion: deelea Książka Helion: uczema Książka Helion: dascpo

Książka Helion: opencv Książka Helion: matsi4 Książka Helion: cwmatp Książka Helion: modmat Książka Helion: gitroz

Pozostałe, które warto sprawdzić

Na sam koniec książki, które są mniej techniczne, ale powinny również zainteresować programistów:

Książka Helion: biebiz Książka Helion: nagoo2 Książka Helion: gotgee Książka Helion: lifeha Książka Helion: lihakw

Książka Helion: getti2 Książka Helion: zaprp2 Książka Helion: artw3v Książka Helion: lidjed Książka Helion: zadlav


Promocja trwa już tylko do końca dzisiejszego dnia (piątek, 04.01.2019), więc nie warto zwlekać z zakupami. Obserwując inne akcje rabatowe Helionu oraz Ebookpoint można się spodziewać, że kolejna okazja na zakup książek w takich cenach będzie dopiero (najwcześniej) w listopadzie. Warto więc zamówić książkę dziś lub poczekać 11 miesięcy.

książki, programowanie, promocja, Python

Trwa ładowanie komentarzy...