KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Książki o elektronice, Arduino i Raspberry Pi od 9,90 zł

Książki o elektronice, Arduino i Raspberry Pi od 9,90 zł

W sprzedaży dostępne jest coraz więcej książek technicznych. Oto lista wybranych tytułów, które będą przydatną pomocą dla osób uczących się podstaw elektroniki, Arduino oraz Raspberry Pi.

Zebrane tu pozycje dla wielu osób mogą też pełnić rolę materiałów dodatkowych do naszych darmowych kursów elektroniki.

Wpis ten publikuję w ramach uzupełnienia informacji na temat popularnej promocji, która została zorganizowana przez Ebookpoint. W związku z tym na liście znalazły się te książki wydawnictwa HELION, które obecnie można zamówić z rabatami sięgającymi 90% (średnio ponad 64%).

Popularna promocja: do -90% na 17 tys. książek
Popularna promocja: do -90% na 17 tys. książek

Ruszyła coroczna, popularna promocja na książki oraz audiobooki. W tym roku akcją objęto blisko 17 tysięcy tytułów, a rabaty sięgają…... Czytaj dalej »

Promocja na wszystkie książki trwa tylko do końca dnia. Obserwując inne akcje rabatowe Helionu oraz Ebookpoint można się spodziewać, że kolejna okazja na zakup książek w tak dobrych cenach będzie dopiero (najwcześniej) w listopadzie. Warto więc zamówić książkę dziś lub poczekać 11 miesięcy.

Rabaty do -90% są ważne jeszcze przez:

  DNI   GODZIN   MINUT   SEKUND  

Książki o elektronice

Jeśli nasz kurs podstaw elektroniki (oraz jego kontynuacja) nie są dla Was wystarczające to na pewno powinniście zainteresować się poniższymi tytułami. Dobrym podręcznikiem, który warto mieć pod ręką jest popularna "Elektronika dla Bystrzaków" - książka napisana zwięzłym i prostym językiem. Wiele osób chwali sobie informacje tam zawarte oraz formę przekazu. Czytelnicy szukający ćwiczeń teoretycznych i obliczeń znajdą dla siebie wiele ciekawego w książce pt. "Elektronika dla każdego. Przewodnik". Warto jeszcze zwrócić uwagę na "Schematy elektroniczne i elektryczne. Przewodnik dla początkujących".

Książka Helion: eleby3 Książka Helion: elekdk  Książka Helion: schele

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na poniższe, również popularne pozycje:

Książka Helion: eleodp Książka Helion: elemad Książka Helion: prelek  Książka Helion: proeby Książka Helion: eleexc

Książki o Arduino

Szczerze mówiąc osoby zainteresowane programowaniem Arduino wszystkie podstawy znajdą w kursie, który jest opublikowany na Forbocie. Pozycje o podstawach polecam więc dla osób, które "muszą" do nauki mieć książkę. Pozostałym polecam jednak tytuły poświęcone konkretnym projektom. Dzięki nim będziecie mogli zrealizować ciekawe urządzenia lub zainspirować się do budowy czegoś innego. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na: "Arduino. 65 praktycznych projektów" oraz "Arduino w akcji".

Książka Helion: ardupp Książka Helion: arduak

Kupując takie książki nie zakładajcie, że zrealizujecie wszystkie projekty. Wręcz przeciwnie, odtworzycie tylko kilka z nich. Jednak tak jak wspomniałem, czasami warto przeczytać takie pozycje dla inspiracji. Oprócz tego ciekawe dla wielu osób mogą być również następujące tytuł:

Książka Helion: ardupo Książka Helion: arpokk Książka Helion: ardaud Książka Helion: ard36p  Książka Helion: arduza

Książki o Raspberry Pi i Arduino

Sporo książek omawia jednocześnie realizację projektów na RPi oraz Arduino. Część opisywanych tam urządzeń bazuje na jednej platformie, a inne wykorzystują obie. W przypadku RPi podtrzymuję zdanie, że wszystkie potrzebne podstawy można poznać z naszego kursu Raspberry Pi. Właściwie nie ma nawet tak obszernych książek jak nasz kurs. Dlatego tutaj również polecam głównie książki, które będą dobrą inspiracją do budowy różnych projektów:

Książka Helion: apokal Książka Helion: elarra Książka Helion: czujpo Książka Helion: rpszge Książka Helion: zrtosa

Książki o budowie robotów

Osoby zainteresowane budową małych robotów również znajdą coś dla siebie. Tutaj bestsellerem jest książka "Budowa robotów dla początkujących". Ciekawa pozycja, ale ma już swoje lata, więc niektóre opisane tam rozwiązania nie są już tak popularne jak były kiedyś. Wydaje mi się, że ciekawsza może być druga część tej serii, czyli "Budowa robotów dla średnio zaawansowanych", która omawia bardziej uniwersalne tematy, czyli np. materiały używane do budowy robotów.

Książka Helion: prorob Książka Helion: faswro Książka Helion: nicpro Książka Helion: budros Książka Helion: budro3

Programowanie mikrokontrolerów

Na koniec kilka książek dla fanów AVR. Książki o podstawach tych mikrokontrolerów mogą być ciekawe dla osób programujących Arduino. Podczas nauki "gołych" AVRów można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Z jednej strony widać wtedy jak wielkim ułatwieniem jest Arduino, a z drugiej można się wtedy przekonać ile ograniczeń narzuca nam ten popularny zestaw bibliotek.

Książka Helion: jcmika Książka Helion: prouka Książka Helion: avrukp Książka Helion: jcmikr Książka Helion: avrppr

Jeśli zasada działania Arduino interesuje Was "tylko trochę" to nie polecam wtedy zagłębiać się od razu w programowanie AVR na rejestrach - zacznijcie od tej serii artykułów. Z drugiej strony, jeśli Arduino jest już dla Was zbyt uciążliwe to możecie rozejrzeć się też za mikrokontrolerami STM32:

Kurs STM32 F1, migracja na HAL – #1 – wstęp
Kurs STM32 F1, migracja na HAL – #1 – wstęp

Ruszamy z trzecim kursem dotyczącym coraz popularniejszych układów STM32! Pierwsza seria dotyczyła używania biblioteki StdPeriph. Drugi kurs... Czytaj dalej »


To by było na tyle, powyższe książki powinny zainteresować większość czytelników Forbota. Oczywiście cały czas zachęcam do sprawdzenia całej ofert Ebookpoint, w promocji jest aktualnie 17 tys. tytułów (oczywiście nie wszystkie dotyczą elektroniki).

arduino, elektronika, książka, promocja, rabat, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...