Międzynarodowe zawody robotów RoboRAVE już za tydzień!

Międzynarodowe zawody robotów RoboRAVE już za tydzień!

Organizatorzy RoboRAVE Poland zapraszają na II edycję turnieju. Zawody rozgrywane będą od 21 do 23 marca w Straszynie koło Gdańska.

Wstęp dla widzów jest darmowy. Podczas trwania zawodów, będzie można obserwować zmagania robotów w 6 oryginalnych konkurencjach.

RoboRAVE to program edukacyjny z zakresu robotyki dla uczniów i nauczycieli, który pokazuje, jak projektować, budować, programować i testować roboty wykonujące określone zadania. Wydarzenie to jest również międzynarodowym turniejem robotyki dla dzieci od 8 roku życia oraz dla osób dorosłych. 

Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na świecie (m.in. USA, Meksyk, Kolumbia, Nigeria, Japonia, Indie, Francja, Hiszpania), a od zeszłego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest "Today's Play, Tomorrow's Pay.", a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.

RoboRAVE to turniej otwarty: dowolny robot, dowolne oprogramowanie, dla każdego z dowolnego miejsca na świecie. Drużyna musi składać się z od 2 do 4 uczestników i opcjonalnie trenera. Pierwsza Polska edycja turnieju odbyła się w dniach od 15 do 16 czerwca 2018 roku również w Straszynie. Wzięło w niej udział około 40 drużyn z Polski, Hiszpanii i Rumunii.

Podczas kolejnej odsłony zawodów rozegrane zostaną zmagania w następujących konkurencjach:

  • a-MAZE-ing (jazda po podwyższonym labiryncie z desek) ES, MS,
  • Fire Fighting (lokalizowanie i gaszenie świeczek) MS, HS, BK,
  • Line Following (śledzenie linii z transportem piłeczek ping-pongowych) ES, MS, HS, BK
  • Sumo Bot (wypychanie się robotów poza ring) ES, MS, HS, BK,
  • Entrepreneurial (promocja własnego robota) ES, MS, HS, BK

Po raz pierwszy zostanie również rozegrany turniej MakeX Starter – zawody przeznaczone dla robotów Makeblock mBot, które muszą samodzielnie oraz we współpracy z inną drużyną wykonać wiele zadań na specjalnej arenie. Zwycięzca otrzymuje zaproszenie na coroczne finały w Chinach (koszty pobytu podczas finałów pokrywa organizator).

Poprzednia edycja zawodów

Poprzednia edycja zawodów

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do obserwowania zmagań - wstęp bezpłatny. W tym roku do Straszyna przyjadą m.in. zespoły z Polski, Czech, Turcji, Węgier, Turkmenistanu, Łotwy i Egiptu.

W czwartek zawodnicy będą testować swoje konstrukcje, pierwsze konkurencje zostaną rozegrane w piątek (22.03), a finały odbędą się w sobotę (23.03) po godzinie 12. Więcej informacje o wydarzeniu można znaleźć na polskiej stronie RoboRAVE.

gdańsk, roboty, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...