KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Międzynarodowe zawody robotów RoboRAVE już za tydzień!

Międzynarodowe zawody robotów RoboRAVE już za tydzień!

Organizatorzy RoboRAVE Poland zapraszają na II edycję turnieju. Zawody rozgrywane będą od 21 do 23 marca w Straszynie koło Gdańska.

Wstęp dla widzów jest darmowy. Podczas trwania zawodów, będzie można obserwować zmagania robotów w 6 oryginalnych konkurencjach.

RoboRAVE to program edukacyjny z zakresu robotyki dla uczniów i nauczycieli, który pokazuje, jak projektować, budować, programować i testować roboty wykonujące określone zadania. Wydarzenie to jest również międzynarodowym turniejem robotyki dla dzieci od 8 roku życia oraz dla osób dorosłych. 

Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na świecie (m.in. USA, Meksyk, Kolumbia, Nigeria, Japonia, Indie, Francja, Hiszpania), a od zeszłego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest "Today's Play, Tomorrow's Pay.", a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.

RoboRAVE to turniej otwarty: dowolny robot, dowolne oprogramowanie, dla każdego z dowolnego miejsca na świecie. Drużyna musi składać się z od 2 do 4 uczestników i opcjonalnie trenera. Pierwsza Polska edycja turnieju odbyła się w dniach od 15 do 16 czerwca 2018 roku również w Straszynie. Wzięło w niej udział około 40 drużyn z Polski, Hiszpanii i Rumunii.

Podczas kolejnej odsłony zawodów rozegrane zostaną zmagania w następujących konkurencjach:

  • a-MAZE-ing (jazda po podwyższonym labiryncie z desek) ES, MS,
  • Fire Fighting (lokalizowanie i gaszenie świeczek) MS, HS, BK,
  • Line Following (śledzenie linii z transportem piłeczek ping-pongowych) ES, MS, HS, BK
  • Sumo Bot (wypychanie się robotów poza ring) ES, MS, HS, BK,
  • Entrepreneurial (promocja własnego robota) ES, MS, HS, BK

Po raz pierwszy zostanie również rozegrany turniej MakeX Starter – zawody przeznaczone dla robotów Makeblock mBot, które muszą samodzielnie oraz we współpracy z inną drużyną wykonać wiele zadań na specjalnej arenie. Zwycięzca otrzymuje zaproszenie na coroczne finały w Chinach (koszty pobytu podczas finałów pokrywa organizator).

Poprzednia edycja zawodów

Poprzednia edycja zawodów

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do obserwowania zmagań - wstęp bezpłatny. W tym roku do Straszyna przyjadą m.in. zespoły z Polski, Czech, Turcji, Węgier, Turkmenistanu, Łotwy i Egiptu.

W czwartek zawodnicy będą testować swoje konstrukcje, pierwsze konkurencje zostaną rozegrane w piątek (22.03), a finały odbędą się w sobotę (23.03) po godzinie 12. Więcej informacje o wydarzeniu można znaleźć na polskiej stronie RoboRAVE.

gdańsk, roboty, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...