KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Parrot S.L.A.M.dunk – nowoczesna nawigacja dla dronów

Parrot S.L.A.M.dunk – nowoczesna nawigacja dla dronów

Firma Parrot przedstawiła system nawigacji dla dronów latających wewnątrz pomieszczeń.

Gotowy zbiór sensorów ma dokładnie analizować przestrzeń, dzięki czemu możliwa będzie budowa mapy terenu. Takie Informacje pozwolą na stabilny lot po bezpiecznej trajektorii.

Nowoczesne bezzałogowce świetnie radzą sobie w otwartych przestrzeniach. Wspierane przez systemy GPS oraz szereg kamer i czujników potrafią zachować stabilność i bezpieczeństwo lotu. Problem pojawia się w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie niektóre sygnały są zakłócane.

parrot

Nasuwa się pytanie, po co latać w zamkniętych pomieszczeniach? Zastosowań dronów jest coraz więcej, np.: monitoring budynków, skanowanie terenów, czy udział w akcjach ratunkowych. Parrot widzi ogromny potencjał w statkach bezzałogowych, dlatego szuka rozwiązań, które pozwolą jej na zdobycie przewagi nad konkurencją w tej dziedzinie.

parrot-spec

Zadaniem systemu jest wygenerowanie mapy terenu i wykrycie potencjalnych kolizji. System ma być wspierany przez procesor Nvidia Tegra K1 działający na systemie Ubuntu 14.04. Oczami systemu mają być ultradźwiękowe sensory, dwie kamery z obiektywem typu rybie oko, barometr oraz magnetometr.parrot-slamdunk-7

Taka konfiguracja ma zapewnić możliwość zbudowania mapy 3D o promieniu 15 metrów. Nie wiadomo kiedy moduł ujrzy światło dzienne. Budowa sensora sugeruje, że będzie on nie tylko wykorzystana przez drony, ale również przez roboty i inne pojazdy bezzałogowe.

Źródło: [1]

czujniki, dron, quadrocopter, sensory

Trwa ładowanie komentarzy...