KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Nadchodzą zwinne, inteligentne i tanie robo-zabawki?

Nadchodzą zwinne, inteligentne i tanie robo-zabawki?

Firma Dash Robotics, producent zwinnych robotów dla dzieci, przejęła start-up Bots Alive, który stawia na uczenie maszynowe, autonomię i osobowość swoich kreacji.

Połączenie tych idei ma zaowocować zabawkami, które będą inteligentne, zwinne i sympatyczne.

Owady Kamigami od Dash Robotics kosztują 50 dolarów. Cena oprogramowania Bots Alive jest jeszcze niższa i wymaga wyłącznie smartfona oraz gotowej zabawki. Do nowego projektu pierwsza firma wnosi bardzo dobrej jakości sprzęt, a druga całą resztę, łącznie z indywidualną osobowością każdego urządzenia.

Jedną z najważniejszych funkcji oferowanych przez Bots Alive jest system wizyjny, który pozwala na sterowanie nawet 8 robotami i monitorowanie ich otoczenia przy pomocy np. smartfona.

Autonomiczne "zwierzątka" zachowują się jak żywe, ponieważ znają swoje położenie względem siebie, innych przedmiotów i użytkownika. Rzeczywistość można tu traktować podobnie jak świat gry komputerowej.

Prawdziwą osobowość otrzymują one jednak dzięki uczeniu się poprzez demonstrację. Bawiąc się robotem można go „wychowywać” i zmieniać jego reakcje tak, by np. stał się agresywny lub nieśmiały. To właśnie tu tkwi różnica pomiędzy technologią Bots Alive, a innymi zabawkami z wbudowanymi cechami charakteru. W tym przypadku zachowanie zmienia się bowiem z każdą interakcją i zależy od użytkownika.

Na razie nie podano jeszcze żadnych szczegółów dotyczących nowych, wspólnych projektów, ale pierwszy z nich poznamy prawdopodobnie już w nadchodzącym roku.

Źródło: [1]

autonomia, roboty, uczenie się, zabawka

Trwa ładowanie komentarzy...