KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zawody robotów - co warto wiedzieć?

Zawody robotów to konkursy rozgrywane w Polsce i reszcie świata, mają za zadanie wyłonić najlepsze konstrukcje z wielu różnorodnych konkurencji. W zależności od kraju oraz rangi zawodów, na takim wydarzeniu można oglądać od dziesiątek do setek robotów wykonanych przez hobbystów.

W Polsce, w zawodach może wziąć udział każda osoba posiadająca robota spełniającego określone w regulaminie wytyczne, na ogół zapisy są darmowe lub za symboliczną opłatą. Rozgrywają się najczęściej w łatwo dostępnych, dla szerokiego grona odbiorców, miejscach takich, jak np. galerie handlowe, sale gimnastyczne w szkołach lub hale wystawowe. Zawody robotów są zawsze darmowe dla widzów, ponieważ jednym z założeń takich imprez jest popularyzacji elektroniki i programowania.

Na zawodach robotów rozgrywane jest wiele różnych kategorii, najczęściej są to:

Przykładowe roboty startujące na zawodach
Przykładowe roboty startujące na zawodach

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Jednak czy pamiętacie jak wyglądały... Czytaj dalej »

Oprócz tego organizatorzy zawodów organizują zmagania w różnych innych kategoriach i odmianach, przykładowo często spotkać można zmagania w kategoria LineFollower i Sumo, ale dla robotów, które są wykonane z LEGO. Dzięki czemu w zawodach udział mogą wziąć również młodsi konstruktorzy. Więcej informacji na temat konkretnych zawodów robotów znaleźć można w naszym kalendarium.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 5 / 5. Głosów łącznie: 3

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!