KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Oficjalny wyświetlacz do Raspberry Pi już dostępny!

Oficjalny wyświetlacz do Raspberry Pi już dostępny!

Od kiedy Raspberry Pi stało się niewyobrażalnie popularne producenci zaczęli myśleć o nowych wersjach oraz oficjalnych akcesoriach.

Do tej pory doczekaliśmy się m.in. obudowy oraz kamery. Jednak już od bardzo dawna można było usłyszeć plotki o wyświetlaczu przygotowanym specjalnie do Raspberry Pi.

Nareszcie, dokładnie dziś rano, plotki zostały potwierdzone, a szerokie grono pasjonatów maliny zostało uraczone nowym, oficjalnym dodatkiem - wyświetlaczem dotykowym. Stosunkowo niewielki ekran o przekątnej 7" i rozdzielczości maksymalnej  800x480 px wyposażony został w pojemnościowy panel dotykowy rozpoznający jednocześnie do 10 punktów.

RPI_LCD_1

Wyświetlacz jest kompatybilny z Raspberry Pi w wersjach 2B, B+ oraz A+. Ku uciesze większości ekran nie jest łączony z RPI za pomocą złącza HDMI, a dzięki dedykowanemu złączu DSI. Dzięki temu możliwe jest podłączenie na raz dwóch ekranów.

Zasilanie wyświetlacza możliwe jest na kilka sposobów, między innymi prosto z Raspbbery Pi lub z osobnego zasilacza microUSB. Połączenie ekranu z komputerkiem odbywa się za pomocą małej płytki, która przygotowana jest do montażu pod RPI. Dzięki temu cała elektronika może zostać estetycznie schowana za wyświetlaczem.

RPI_LCD_4

Wyświetlacz do Raspberry Pi jest już dostępny w Botlandzie w cenie 319zł. W zestawie oprócz ekranu znaleźć można przewody połączeniowe, płytkę pośredniczącą oraz dystanse.

RPI_LCD_3

W celu uruchomienia ekranu należy zaktualizować system wykonując poniższe polecenia:

Jak sprawuje się ekran możecie również sprawdzić na filmie przygotowanym przez twórców:

Źródło: [1]

ekran, lcd, linux, raspberry, rpi, wyświetlacz

Trwa ładowanie komentarzy...