KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

OLO – Drukarka 3D za 99$ wykorzystująca Twój telefon

OLO – Drukarka 3D za 99$ wykorzystująca Twój telefon

Technologia druku 3D przyspiesza, staje się coraz tańsza i dostępna dla każdego. W niedalekiej przyszłości zapewne obok drukarki atramentowej postawimy nowoczesną drukarkę 3D.

Potwierdzeniem tej tezy jest nowy projekt OLO, którego kampania trwa właśnie na Kickstarterze. Po raz pierwszy drukarkę 3D zrobiono z telefonu!

Wspomniany projekt podbił serca internautów i w chwili pisania artykułu zebrał 1.9 mln dolarów. Co ciekawe, autorzy zakładali budżet jedynie na poziomie 80,000$. Skąd takie zainteresowanie?

Jest malutka, prosta w obsłudze i niezwykle tania. Za kwotę 99$ otrzymujemy mini drukarkę 3D, która za pomocą ekranu telefonu pozwala drukować niewielkie elementy.

Wielkością przypomina zasilacz komputerowy ATX. Waży zaledwie 780 gramów. Do jej zasilania potrzeba jedynie czterech bateri typu AA. Jest kompatybilna z telefonami korzystającymi z iOS, Androida i Windows Phone o wielkości ekranu do 5,8-cala.

OLO_drukarka_2

Dzięki swoim wymiarom staje się urządzeniem niezwykle mobilnym. Autorzy zadbali również o kwestie estetyczne, utrzymując drukarkę w minimalistycznym stylu.

Niestety, nie za dużo jest informacji o specyfikacji technicznej druku. Wiemy na pewno, że urządzenie wykorzystuje technologię DPL, czyli kolejne warstwy są naświetlane poprzez rzucany obraz o kształcie warstwy. Za proces formowania elementów odpowiedzialne jest światło ekranu telefonu oraz mechaniczne wieko. Substancja, która jest wlewana do urządzenia to żywica światło-utwardzalna, dostępna w tym momencie w ośmiu kolorach.

OLO_drukarka_4

Po obejrzeniu wideo promującego pojawia się wiele pytań na temat funkcjonowania samego urządzenia. Miejmy nadzieję, że autorzy projektu w przyszłości rozwieją wszelkie wątpliwości.

Urządzenie ma być wyposażone w specjalną aplikację mobilną, która będzie odpowiedzialna za cały proces wydruku. Producent zamierza stworzyć również serwis społecznościowy za pomocą, którego będziemy mogli wysyłać sobie nawzajem projekty.

OLO_drukarka

Jeżeli projekt ujrzy światło dzienne, będzie to świetne rozwiązanie dla amatorów druku 3D, którzy będą mogli niewielkim kosztem wejść w świat nowoczesnego druku przestrzennego.

Jak myślicie? Czy projekt ma szansę powstać, czy może jest to kolejny niewypał? Warto zaznaczyć, że za OLO stoi firma Solido3D, która istnieje na rynku kilkanaście lat i dostarcza profesjonalne rozwiązania związane - właśnie z techniką druku 3D. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na Kickstarterze.

DPL, druk 3d, drukarka, kickstarter, telefon

Trwa ładowanie komentarzy...