KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zbliżają się Dni Druku 3D! Poznajcie nowości od igus®

Zbliżają się Dni Druku 3D! Poznajcie nowości od igus®

Czym są trybofilamenty? Jak drukować w 3D części wyjątkowo odporne na ścieranie? Czy można drukować formy wtryskowe?

Na wszystkie te pytanie znajdziecie odpowiedź na stoisku firmy igus® podczas nachodzących Dni Druku 3D. Targi rozpoczynają się 10 kwietnia i potrwają 3 dni. 

Firmę igus® większość osób kojarzy głównie z wytrzymałymi prowadnikami do przewodów, łożyskami oraz napędami liniowymi. Warto pamiętać również, że od kilku lat igus® działa aktywnie w branży druku 3D. Od specjalistycznych filamentów, przez bezsmarowne elementy dedykowane drukarkom 3D, aż po usługi druku na zlecenie.

Przykładem ciekawej innowacji jest Trybofilament iglidur® C210, który pozwala na wykonanie elementów, które są nawet 50 razy bardziej odporne na ścieranie niż te drukowane z PLA lub ABS. Z kolei trybofilament iglidur® I150 pozwala na tworzenie części, które mają zastosowanie w przemyśle spożywczym (zgodność z rozporządzeniem WE 10/2011).

Filamenty iglidur® I150 (po lewej) oraz iglidur® C210 (po prawej).

Filamenty iglidur® I150 (po lewej) oraz iglidur® C210 (po prawej).

Druk przestrzenny ma coraz więcej profesjonalnych zastosowań. Dzięki tej technologii możliwe jest np. produkowanie specjalistycznych i wytrzymałych kół zębatych (nawet od 1 sztuki). Chyba największe wrażenie robi jednak drukowanie form wtryskowych. Za pomocą tej technologii możliwe jest obniżenie kosztów związanych z uruchomieniem produkcji nawet o 80%.

Przykłady drukowanych kół zębatych oraz form wtryskowych.

Przykłady drukowanych kół zębatych oraz form wtryskowych.

igus® zaprasza na Dni Druku 3D

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami opisywanych technologii to nie może Was zabraknąć na nadchodzących Dniach Druku 3D, które odbędą się w Kielcach, w terminie od 10 do 12 kwietnia. Specjaliści igus® chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania na stoisku B-77. Będzie to również dobra okazja do zobaczenia opisywanych tutaj rozwiązań w praktyce.

Koniecznie sprawdźcie również relacje z ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia:

druk 3d, filament, igus, targi

Trwa ładowanie komentarzy...