KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Raspberry Pi. Niesamowite projekty. Szalony Geniusz

Raspberry Pi. Niesamowite projekty. Szalony Geniusz

Komputer Raspberry Pi zyskuje coraz większą popularność. Zawdzięcza to niskiej cenie i dużym możliwościom.

W końcu – pełnoprawny komputer za nieco ponad 150 zł, z łatwym dostępem do portów GPIO? Brzmi naprawdę dobrze. Dlatego też sięga po niego coraz więcej majsterkowiczów.

Dla kogo?

Książka Raspberry Pi – niesamowite projekty może być dobrą lekturą wstępną dla kogoś, kto właśnie rozpoczyna swoją przygodę z „Maliną”. Ale osoby zaawansowane i obeznane już z komputerem i środowiskiem Linux też mogą sięgnąć po książkę, w celu poszukania inspiracji, czy też aby zweryfikować swoją wiedzę z poradami autora.

Raspberry Pi B

Raspberry Pi

Liczne projekty praktyczne

Jak już wspomniałem, książka jest napisana w sposób, który ma pomóc nowicjuszom w nabraniu doświadczenia i wiedzy. Cel ten osiągnięta poprzez stopniowanie trudności projektów. Każdy kolejny projekt wymaga wiedzy przekazanej w poprzednich projektach, co służy łatwiejszemu przyswojeniu wiedzy. Ponadto, w tekście można znaleźć liczne porady autora dotyczące takiego, a nie innego wyboru rozwiązania.

Wraz z rozwojem projektów, poznajemy nowe moduły Raspberry, różne protokoły komunikacyjne, a także ich zastosowanie.

Okładka książki

Okładka książki

Książka jest bogato ilustrowana. Do każdego projektu, oprócz opisu zamieszczone są zdjęcia zmontowanego lub zlutowanego układu, a także schematy elektryczne mówiące co i jak połączyć. Kolejną ważną rzeczą o której nie zapomniano to zamieszczenie gotowego kodu lub zrzutów ekranu okienek konfiguracyjnych. Jednak nie należy mylić zamieszczania kodu z pójściem na łatwiznę! Otóż wszystkie użyte funkcje i metody programistyczne są wyjaśnione, aby czytelnik mógł zrozumieć dokładnie co robi.

Czy warto?

Jeśli jesteś zainteresowany używaniem Maliny do czegoś więcej niż tylko wyświetlania filmów na ekranie monitora, to uważam, że tak.

Książka ta, to przydatny zbiór wiedzy i pomysłów, napisana przyjemnym i zrozumiałym językiem. Jedyne zastrzeżenia mam do krojów niektórych fontów, które są zbyt "efekciarskie". Poza tym, książka jest godna polecenia!

Spodobała Ci się recenzowana książka?

Kup wersję papierową » Kup wersję elektroniczną »

GPIO, linux, programowanie, projekty, Raspberry PI, rpi

Trwa ładowanie komentarzy...