KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Specjalistyczne laboratoria robotyczne dostępne za darmo

Specjalistyczne laboratoria robotyczne dostępne za darmo

TERRINet to nowy projekt dla wszystkich osób, które zajmują się robotyką. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Unię Europejską, a jego celem jest popularyzacja robotyki.

W ramach tego projektu każdy zainteresowany będzie mógł np. otrzymać darmowy dostęp do profesjonalnych laboratoriów w całej Europie.

Europejski program Horizon 2020 znany jest w środowisku bardziej doświadczonych robotyków jako jedno z podstawowych źródeł finansowania zaawansowanych projektów. Przygotowuje się pomysł, tworzy konsorcjum złożone z naukowców z całej Europy, planuje prace, budżet, a nawet późniejszą promocję efektu końcowego. Konkurencja na etapie wnioskowania jest obecnie bardzo wysoka i stale rośnie, dzięki czemu fundusze zdobywają podmioty zdolne to realizacji coraz lepszych projektów.

TERRINet (ang. The European Robotics Research Infrastructure NETwork) to projekt sieci złożonej ze znanych ośrodków naukowych, która ma za zadanie popularyzację i rozwój robotyki w Europie. Sieć planuje osiągnąć ten cel m.in. udostępniając za darmo laboratoria, organizując szkolenia i oferując usługi w postaci konsultacji z największymi ekspertami w różnych, robotycznych dziedzinach.

Jedną ze specjalizacji Uniwersytetu w Sevilli są drony

Jedną ze specjalizacji Uniwersytetu w Sevilli są drony

Obecnie sieć składa się z 15 ośrodków naukowych i laboratoriów. Placówki rozmieszczone są w całej Europie, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji czy Hiszpanii - w tym zestawieniu zabrakło jednak Polski. Każdy z ośrodków posiada własny zestaw platform, w których się specjalizuje.

Jeśli planujecie prowadzić badania dotyczące druku 3D albo autonomicznych urządzeń latających, to warto wiedzieć, że są laboratoria, dla których tematy te są szczególnie bliskie, a pracujący w nich doświadczeni ludzie pomogą Wam uporać się z większością problemów.

Laboratorium TUM prowadzi zaawansowane badania nad pojazdami elektrycznymi

Laboratorium TUM prowadzi zaawansowane badania nad pojazdami elektrycznymi

Każda osoba zainteresowana badaniami z dziedzin robotyki może spróbować swoich sił jako uczestnik projektu. Wystarczy wypełnić formularz i przygotować wniosek.

Termin pierwszej tury upływa 28 lutego 2019 roku, a wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia 2019 roku. Uzyskany dostęp będzie można otrzymać na czas od czerwca do końca października tego samego roku. Więcej informacji na temat tej inicjatywy znaleźć można na stronie TERRINet. Jeśli takie projekty wykraczają jednak poza zakres Waszych umiejętności to może zaczniecie od zbudowania mrówki sterowanej za pomocą Arduino?

Robotyczna mrówka z Arduino? Dokładny poradnik budowy
Robotyczna mrówka z Arduino? Dokładny poradnik budowy

Roboty kroczące to efektowne urządzenia. Takie konstrukcje mogą zrobić duże wrażenie nawet na postronnych obserwatorach, którzy nie wiedzą ile... Czytaj dalej »

badania, laboratorium, projekt, robotyka, sieć

Trwa ładowanie komentarzy...