KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Superszybka kolej Hyperloop również na Słowacji

Superszybka kolej Hyperloop również na Słowacji

Słowacja rozważa współpracę z amerykańską firmą Hyperloop Transportation Technologies. Jej owocem miałoby być wprowadzenie w życie wynalazku Elona Muska o nazwie Hyperloop.

Ten najszybszy pociąg na świecie poruszałby się się z prędkością nawet ponad 1200 km/h. Trasa, która miałby zostać wybudowana łączyłaby m.in. Bratysławę z Wiedniem.

Elon Musk zaprezentował pomysł na Hyperloop w 2013 roku. Na razie HTT zajmuje się budową 8 kilometrowego odcinka testowego na trasie pomiędzy Los Angeles i San Francisco. Propozycja Słowacji oznacza możliwość pierwszego zastosowania tego wynalazku na większą skalę.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące konkretnych dat lub kosztów. Pociąg Hyperloop, to kapsuła dla pasażerów, poruszająca się w tunelu, w którym panuje bardzo niskie ciśnienie.

400-kilometrowa podróż z Bratysławy do Koszyc zajęłaby tylko 25 minut. Żeby dostać się do Wiednia, oddalonego od Bratysławy o 70 km, potrzeba byłoby jedynie 8 minut. Kolej Hyperloop wpłynęłaby bardzo korzystnie na dalszą integrację Europy, w stopniu dotychczas niespotykanym.

Czas podróży zależy nie tylko od możliwości technicznych pociągu, ale przede wszystkim od przeciążeń, które mogą być nieprzyjemne dla ludzi. Byłyby one odczuwalne na początku i na końcu podróży oraz na każdym zakręcie. Według HTT, przeciążenie nie przekroczy 1 g, więc odczucia byłyby zbliżone do jazdy samochodem wyścigowym.

Źródło: [1]

Elon, Musk, pociąg, transport

Trwa ładowanie komentarzy...