KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

XChallenge 2022: walki robotów kolejny raz w Rzeszowie!

XChallenge 2022: walki robotów kolejny raz w Rzeszowie!

XChallenge to wydarzenie dla wszystkich osób, które zainteresowane są nowymi technologiami i robotyką. Od wyścigów autonomicznych bolidów i walk robotów sumo aż po zbieranie cebuli.

Przewidziano atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i liczne atrakcje dla widzów. Udział w zawodach jest darmowy (po wcześniejszej rejestracji).

W Rzeszowie po raz kolejny odbędą się popularne walki robotów. Znane do tej pory ROBO~motion ewoluuje – nadchodzi XChallenge! Dwa dni pełne wrażeń, zmagań i zabawy w stolicy Podkarpacia.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Rzeszowska Grupa IT oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 25–26 listopada 2022 roku na największej hali w Rzeszowie – Podpromiu. W ramach XChallenge odbędą się aż trzy pokrewne imprezy.

Smash Bots

W sobotę 26 listopada 2022 odbędą się liczne konkurencje otwarte, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Pierwszą z nich będą zmagania Smash Bots! Uczestnicy będą walczyli o to, aby ich zdalnie sterowane konstrukcje przetrwały w specjalnej zamkniętej arenie.

W trakcie 3 minut pojazdy będą walczyły dosłownie do ostatniego ruchu. Konstrukcje, które biorą udział w tej konkurencji, mogą być wyposażone w zróżnicowane uzbrojenie – od pił, obrotowych wałów i tarcz aż po miotacze ognia. Do dalszej walki przechodzi ten, który przetrwa najdłużej lub znokautuje przeciwnika. Konstrukcje muszą mieścić się w rozmiarach 40 × 40 × 40 cm, a ich masa nie może przekraczać 50 kg. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

ROBO~motion

Równolegle ze Smash Bots odbędą się VII Międzynarodowe Zawody ROBO~motion – największe zawody robotów w południowo-wschodniej Polsce. Od lat przyciągają one zawodników w każdym wieku, poczynając od uczniów szkół podstawowych.

W jednej z konkurencji roboty muszą wykazać się umiejętnością zbierania cebuli

W jednej z konkurencji roboty muszą wykazać się umiejętnością zbierania cebuli

Na uczestników czeka 15 konkurencji podzielonych na 6 kategorii. Rywalizacja odbywa się zarówno na trasach, jak i w ringach czy labiryncie. Od przeciągania liny po zbieranie cebuli, walki sumo i roboty podążające za linią – a to nie wszystko! Najlepsi z najlepszych zmierzą się ze sobą w wielkich finałach, walcząc o nagrody pieniężne.

Task Hunters

Dzień wcześniej, w piątek 25 listopada, odbędą się zawody tylko dla uczniów szkół średnich. Tegoroczną tematyką Task Hunters jest energia elektryczna. Drużyny reprezentujące swoje szkoły wezmą udział w wyjątkowych zmaganiach na specjalnie przygotowanej arenie reprezentującej ekologiczną elektrownię zasilaną kostkami energetycznymi.

XChallenge = Task Hunters + Smash Bots + ROBO~motion

XChallenge = Task Hunters + Smash Bots + ROBO~motion

Niestety elektrownia nagle przestała działać. Celem każdej drużyny jest dowiedzieć się, co się stało, rozwiązując szereg zadań, oraz ponownie uruchomić reaktor elektrowni. Aby tego dokonać, muszą zbudować od zera robota o wymiarach 50 × 50 × 100 cm, który będzie wyposażony w różnego rodzaju mechanizmy, co pozwoli przenosić kostki energetyczne do reaktora i poruszać się po arenie bez możliwości fizycznego wchodzenia na nią przez członków zespołu, a także dokonywać interakcji z otoczeniem, np. przełącznikami. Turniej podzielony jest na dwa etapy, różniące się między sobą zadaniami. Uczestnicy walczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 10 000 złotych. Drużyny przyjeżdżają już z gotową konstrukcją, którą mogą wykonać z czego chcą!

Więcej informacji o XChallenge 2022

Więcej informacji znaleźć można na stronie XChallenge oraz na Facebooku. Kto zdobędzie puchar? Kto zostanie zwycięzcą walk sumo, wyścigów i łamigłówek? Kto zdobędzie serca publiczności? Na wszystkie pytania poznamy odpowiedzi 26 listopada podczas drugiego dnia XChallenge. Udział w zawodach jest darmowy (konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja), wstęp dla wszystkich widzów jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Do zobaczenia w Rzeszowie!

robotyka, rzeszów, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...