KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Załogowy robot humanoidalny i jego pierwsze kroki

Załogowy robot humanoidalny i jego pierwsze kroki

Mech, czyli humanoidalny robot sterowany przez siedzącego w nim człowieka, do niedawna należał tylko do świata science fiction. Teraz pomysł ten stał się rzeczywistością.

Koreańska firma Hankook Mirae Technology zaprezentowała imponującą maszynę Method-2, która postawiła właśnie pierwsze kroki.

Pierwszy na świecie załogowy robot dwunożny ma prawie 4 metry wysokości i waży 1,3 tony, z czego niemal 130 kg przypada na każde z dwóch ramion.

Method-2 makes its first steps with a human on board!We're currently revising the frame to reduce the vibration.

Opublikowany przez Vitaly Bulgarov na 30 grudnia 2016

Wspólnie z koreańską firmą pracował nad nim Vitaly Bulgarov, twórca efektów specjalnych w Hollywood (m.in. w filmach Transformers i Terminator). Proces ten trwał 2 lata i pochłonął ponad 200 milionów dolarów. Method-2 został zaprojektowany do pracy w bardzo trudnych warunkach, które są zbyt niebezpieczne dla ludzi pozbawionych odpowiedniej ochrony.

Przynajmniej na razie maszyna nie będzie uczestniczyć w akcjach ratunkowych ani wykonywać innych czynności w terenie. Do tego niezbędne będzie przenośne źródło zasilania, którego robot jeszcze nie posiada. Jednak nawet na uwięzi przyda się on w przemyśle, więc na tym skoncentrują się jego twórcy w najbliższej przyszłości.

Opublikowany przez Vitaly Bulgarov na 20 grudnia 2016

Method-2 będzie służyć przede wszystkim do testów, dzięki którym powstaną kolejne wersje tej olbrzymiej konstrukcji. Później urządzenia te mogą znaleźć zastosowanie także w wielu innych dziedzinach, m.in. w budownictwie i w wojsku.

Źródło: [1] [2]

ciekawostki, humanoid, mech, robot

Trwa ładowanie komentarzy...