KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zdobądź Proxxona FBS 240/E – #4 – Uniwersalna funkcja

Zdobądź Proxxona FBS 240/E – #4 – Uniwersalna funkcja

Zgodnie z rozpoczętym cyklem pora na kolejne zadanie. Stawka jest wysoka, bo do rozdania mam jeszcze 9  Proxxonów FBS 240/E.

Dziś rusza następne zadanie, czyli okazja do zdobycia kolejnej szlifierko-wiertarki!

Osoby, które nie wiedzą o co chodzi odsyłam do wcześniejszego artykułu. Wszystkich innych zachęcam do przesyłania zgłoszeń do IV edycji konkursu. Tym razem harmonogram wygląda następująco:

 1. 1 czerwca, start konkurs
 2. 30 czerwca, ostatni dzień zgłaszania swoich prac
 3. 1 lipca, start ankiety
 4. 7 lipca, koniec ankiety, wyniki
 5. do 15 lipca, wysyłka nagrody

Temat zadania: Uniwersalna funkcja

W tym miesiącu czekamy na uniwersalne funkcje, które będą pomocne początkującym w programowaniu ich pierwszych robotów. Każde zgłoszenie powinno być kawałkiem kodu, funkcją niezależną od reszty programu, który spełnia w robocie konkretne zadanie. Przykładowo funkcja taka może odpowiadać za: sterowanie silnikami, odczytem czujników w Line Followerze, obsługiwać kody RC5 itd. itp.

Ważne, aby każda zgłoszona funkcja była jak najbardziej uniwersalna. Wszystkie niezbędne wartości należy przyjmować jako argumenty. Nie wolno korzystać ze zmiennych globalnych (poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami).

Funkcje mogą być dedykowane na konkretne  mikrokontrolery (wraz z konfiguracją peryferiów) lub ogólne, wykonujące konkretne zadanie, które nie jest zależne od sprzętu.

 Sprawdź recenzje Proxxona FBS 240/E, którego możesz wygrać w tym konkursie!

Nagroda

Nagroda - Proxxonów FBS 240/E

Poprawne zgłoszenie do konkursu powinno zawierać: dokładnie okomentowaną funkcję napisaną w C lub Arduino oraz opis słowny tłumaczący, to co najważniejsze. Każdy użytkownik może zgłosić dowolną ilość funkcji.

Nie wolno publikować programów, które wykonują dokładnie to samo. Kto pierwszy ten lepszy. Zachęcam również do sprawdzania programów kolegów oraz do pisania o zauważonych błędach. Błędne kody będą usuwane!

Sponsorem głównym nagród jest właściciel sklepu ŚwiatNarzędzi.pl

logo_swiat_narzedzi

Sponsorem jest również Polski przedstawiciel Proxxona, firma "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. (dawniej "Lange Łukaszuk" Spółka jawna)

logo_proxxon_800

Regulamin zadania

 1. Organizatorem konkursu jest właściciel serwisu FORBOT.pl (zwany dalej organizatorem), który zajmuje się wyłącznie: określeniem tematyki prac konkursowych, wyznaczeniem miejsca do publikowania artykułów oraz przeprowadzeniem głosowania wyłaniającego autorów najlepszych prac.
 2. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez firmy niezwiązane z organizatorem, organizator podejmuje się jedynie umożliwienia przekazania nagród do zwycięzców.
 3. W konkursie udział wezmą jedynie zgłoszenia spełniające wszystkie wytyczne opisane w niniejszym artykule.
 4. Udział w konkursie możecie wziąć każdy użytkownik serwisu FORBOT.pl, w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekuna prawnego, która będzie weryfikowana w przypadku wygrania danego zadania przez osobę niepełnoletnią.
 5. Zwycięzca wyłoniony zostanie w publicznej, 7-dniowej ankiecie, która będzie dostępna dla wszystkich czytelników serwisu. Organizator zastrzega sobie prawo do unieważnienia głosów, które będą zdobyte w nieuczciwy sposób (np.: poprzez tworzenie sztucznych kont lub oferowanie korzyści innym osobom za oddanie głosu na własne zgłoszenie).
 6. Sytuacje niejasne oraz nieopisane w niniejszym regulaminie będą wyjaśniane publicznie przez organizatora konkursu.

Nie chcesz przegapić kolejnych zadań oraz wyników? Skorzystaj z poniższego formularza i zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach!

arduino, C, forbot, funkcja, konkurs, programowanie, proxxon

Trwa ładowanie komentarzy...