Skocz do zawartości

Premiera: Raspberry Pi Pico (za 4$) z nowym układem RP2040


Komentator

Pomocna odpowiedź

57 minut temu, Elvis napisał:

Ale nie chciałem się czepiać ceny modułu, po prostu wydał mi się trochę za drogi, szczególnie jeśli porównamy z Raspberry Zero.

Wiesz jak to jest z modułami. Markowy driver do serw to np. w Botlandzie 80 PLN, a odpowiednik kupuję na Allegro za 18. Różnica chyba tylko taka, że ten markowy ma ładnie napisane Adafruit, a ten z Allegro nie. Scalak na pokładzie taki sam, reszta... a nie. Ten z Adafruitu ma inaczej rozwiązane rezystory na wyjściach (cztery drabinki po cztery zamiast szesnastu pojedynczych) 😉

Co do cen pamięci - fajnie, że są tanie. Tyle że tu mam płytkę z pamięcią na pokładzie (no niestety, czasy kiedy mogłem sam wlutować SMD już praktycznie minęły). Zresztą - co tu dużo mówić. Szukam sobie WROVER-a na jakiejś uczciwej płytce typu DevKit, i nie mogę znaleźć. Albo goły moduł (też SMD), albo WROOM. A potrzebuję 16 MB flasha na Mbrolę i Milenę 😞

 

Link do komentarza
Share on other sites

O, już mam jedną niedogodność.

O ile reset można sobie dorobić bo jest wyprowadzony na pin, o tyle BOOTSEL już nie. Jeśli płytka tkwi gdzieś we wnętrzu urządzenia i nie ma do niej dostępu - nie ma szans na zaprogramowanie. SWD odpada ze względu na długość przewodów i konieczność specjalnego interfejsu (bezpośrednio do peceta tego nie podłączę). Owszem, można podpiąć się pod T6 ale to już wymaga jakichś dodatkowych połączeń poza normalnymi pinami...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Skoro pin reset jest dostępny to faktycznie PICO zyskuje. Tak jak napisałem, nie miałem czasu przeczytać dokładnie całej dokumentacji 😞 A faktycznie nie spodziewałem się, że RUN to taki nowy RESET, ale skoro tak to super - jutro dolutuję przełącznik i wracam do zabawy pico 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

32 minuty temu, Elvis napisał:

nie spodziewałem się, że RUN to taki nowy RESET

Mnie też zastanowiło co robi ten pin 🙂 Niestety, czeka mnie podlutowanie czegoś do T6 (jeśli uda mi się jakiś sensowny program napisać, jeśli nie to wracam do ESP32). Na razie nie miałem czasu nawet pinów przylutować... co z tego że lutownica się nagrzała, kiedy musiałem wyłączyć 😞

Link do komentarza
Share on other sites

Raspberry Pi Pico stało się jednym z tzw. tematów premiowanych w naszym konkursie na artykuł o elektronice lub programowaniu. Na zwycięzcę czeka 2000 zł. Zachęcam do udziału 🙂 Więcej informacji znaleźć można na stronie konkursowej

Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, Treker napisał:

Raspberry Pi Pico stało się jednym z tzw. tematów premiowanych w naszym konkursie

Tylko że aby napisać artykuł trzeba coś na jego temat wiedzieć - a podejrzewam, że nasza wspólna wiedza wystarczy na razie na krótki wstęp 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak do kwietnia jeszcze można zrobić doktorat z Pico 😉 Nie ukrywam, że temat ten został dodany właśnie po to, aby zmotywować trochę całą społeczność do działania. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, deshipu napisał:

artykuł można napisać o tym, że nic nie wiemy i dlaczego.

Tylko takim artykułem wiele się nie wygra 😉 chyba że ktoś ma wybitny talent

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Gieneq napisał:

Tylko takim artykułem wiele się nie wygra

Ej tam aj tam. Można wygrać konkurs literacki 😉

Przy okazji:

@deshipu zrobiłem podobnie, tyle że piny już zdążyłem wlutować i guziczek od resetu mam na górze, akurat jest śliczne miejsce na logo malinki. Pierwsza wprawka (MPU6050) już za mną 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Teraz tylko niech ktoś załatwi, żeby doba miała - nie jestem pazerny - tak z 36 godzin i mogę pisać artykuły...

Set.thumb.jpg.251212c0ff72bf07775454560fcbd51b.jpg

A - i nie ma na zdjęciu, e-papier 7" biało/czarno/czerwony. Już działa z Pico i MicroPythonem. Jak ogarnę kod, opublikuję.

Edytowano przez Pyth0n
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.