Skocz do zawartości

Premiera: Raspberry Pi Pico (za 4$) z nowym układem RP2040


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na razie czytam sobie "Jak to się robi" (czyli "Getting started"), bardzo ładnie opisane działanie na Linuksie, gdzieś w rozdziale ósmym jest instrukcja do klikania po okienkach ale jakaś taka dziwnie krótka... nie czytałem bo poza moimi zainteresowaniami 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@zook z okienkami to nic złego. Ale nie było łatwo cokolwiek w C/C++ skompilować dla Pico. Przynajmniej według instrukcji od Raspberry. Mam wrażenie, że dużo lepiej przetestowali narzędzia pod linuksa, a w szczególności Raspbiana na Rpi4. Bo wtedy faktycznie wszystko zadziałało pięknie, niestety pod windowsem miałem trochę problemów. Pewnie niedługo wsparcie dla okienek będzie lepsze, jednak na dzisiaj o wiele łatwiej jest zainstalować STM32CubeIDE niż środowisko dla Raspberry Pico 😞

Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, Elvis napisał:

@zook z okienkami to nic złego. Ale nie było łatwo cokolwiek w C/C++ skompilować dla Pico. Przynajmniej według instrukcji od Raspberry. Mam wrażenie, że dużo lepiej przetestowali narzędzia pod linuksa, a w szczególności Raspbiana na Rpi4. Bo wtedy faktycznie wszystko zadziałało pięknie, niestety pod windowsem miałem trochę problemów. Pewnie niedługo wsparcie dla okienek będzie lepsze, jednak na dzisiaj o wiele łatwiej jest zainstalować STM32CubeIDE niż środowisko dla Raspberry Pico 😞

Nie napotkałem większych problemów (na razie) ale płytka dotarła do mnie dziś wieczorem (niech żyją kurierzy) tak więc nie dokończyłem konfiguracji. Ale szło raczej bez problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 28.01.2021 o 12:04, Treker napisał:

No to czekamy aż ktoś na forum pochwali się jakimś pierwszym projektem, który będzie bardziej rozbudowany niż blink 😉

IMG_2975.thumb.jpg.390e92fd9c81451859e8925145d6b41c.jpg

Nie nazwę tego projektem ale jest więcej niż blink. REPL działa, w Pythonie da się zanurkować. Robiłem podejście do VSC i rozszerzenia Pico GO do REPL, ale jakoś się nie dogadaliśmy - nie widział urządzenia na porcie COM. Program był wydany wczoraj więc może jeszcze nie do końca działać.

Ktoś może próbował jakieś bardziej rozbudowane środowiska do Pythona np. PyCharm?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja rozpakowałem, zainstalowałem CircuitPythona, sprawdziłem, że działa wszystko dokładnie tak samo jak na każdej innej wspieranej płytce i włożyłem do szuflady.

Może jak akurat będę do czegoś potrzebować 30 GPIO, to wyciągnę...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak. Ciekawa inicjatywa, MCU itd. , problem w tym że takich nowości pojawia się jak grzybów po deszczu. ja jeszcze nie poznałem dobrze ESP8266, a tu już bym musiał siadać za coś nowego? Ech.. za stary i powolny już na to jestem :(.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.