Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

Dzięki chłopaki za wyręczenie 🙂

Dodam tylko, że zapis ten służy temu, by przez te 5 sekund konstruktorzy oddalili się na co najmniej metr od ringu, tak by nie zostać wykrytym przez czujniki robotów, co mogłoby wypaczyć wyniki pojedynku.

W przypadku niektórych robotów również dla bezpieczeństwa konstruktorów ;D

Link do komentarza
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie zwiazane bardziej scisle z zawodami. Czy za uczestnictwo placi sie i jak wyglada sprawa zgloszenia 2 konstrukcji. Mam tez linefollowera, zprzed pol roku 😋 Oraz do kidy jest termin zgloszen, przejzalem strone i niewidzialem tej informacji.

Dziekuje

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Harmonogram jest na stronie:

http://www.par.pl/wydarzenia/zapowiedzi/302-sumo-challenge-lodz-2010.html

Jednak nigdzie niema informacji do kiedy można się rejestrować. Może któryś z organizatorów podzieli się tą informacją?

edit:

Dostałem informację o rejestracji:

"Witam

ogólnie rejestracja będzie zamknięta tydzień przed zawodami.

Zapraszam serdecznie

"

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie 4 punktu regulaminu lf.

Roboty ustawione na linii startu rozpoczynają przejazd na znak dany od sędziego. Gdy robot podczas przejazdu opuści linię musi sam na nią wrócić bez zewnętrznej ingerencji. Niedozwolone jest „skracanie trasy” przez robota. Czas przejazdu nie może przekroczyć 2 minut. W razie naruszenia powyższych reguł następuje dyskwalifikacja.

To znaczy ,że jeżeli bot zgubi trasę i nie powróci od razu dyskwalifikacja ??

Link do komentarza
Share on other sites

Amir- chodzi o to, że nie można oszukiwać. Np. jeśli ktoś złapał by Cię na tym, że masz pilot w kieszeni i gdy robot wypada za trasę, to Ty nim zdalnie sterujesz, to mają prawo Cię od razu zdyskwalifikować.

Link do komentarza
Share on other sites

Armir, w sumie to masz rację, ten zapis brzmi bezsensownie, a co najmniej nie sciśle, czego nie zauwazyłem wcześniej. Chodziło o unieważnienie przejazdu (tzn. stracona próba - co nie jest tak kosztowne przy nieograniczonej liczbie przejazdów w eliminacjach, acz przy finałach już tak), aczkolwiek prawdą jest to co powiedzieli poprzednicy - sterowanie ręczne = dyskwalifikacja z imprezy, jazda na wprost mety - takiej sytuacji nikt chyba nie przewidział, ze w ogole moze wystapic 😋 ale jak w rajdach - roboty jadą po wyznaczonej trasie, a nie jak im się podoba.

postaram się sprecyzować ten zapis.

co do harmonogramu - ten jest bardzo pobiezny - dokładny bedzie jak zobaczymy ilu ludzi się zarejestrowalo na stronie, acz poczatek rejestracji na zawodach (od ok. 9:00), czas rozpoczęcia finałow (ok 17.00, moze 17:30) oraz zakonczenie imprezy (w przedziale 20-21) jest raczej niezmienny.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam pytanie odnośnie skracania sobie trasy i ścinania zakrętów: czy dozwolone jest aby robot przejechał tak jak na załączonym obrazku? (czarne - linia, czerwone trasa robota).

Chodzi mi o to, czy mogę np zacząć skręcać przed zakrętem pod kątem prostym.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.