Skocz do zawartości

Nowy sklep internetowy - wiele ciekawych pozycji dla robotyki - Więcej Produktów!


robotechnics

Pomocna odpowiedź

robotechnics, dzięki za odpowiedź 🙂

Powiedz mi tylko czy możliwe będzie że silniki o które tak wszyscy się proszą będą mogły być dostępne przed świętami bożego narodzenia ? (albo jakbyś mógł podać jakąś inną orientacyjną/przybliżoną datę)

Link do komentarza
Share on other sites

Również cieszyłbym się, gdybyście ściągnęli jakieś driverki minimum 2A. Pololu w sumie ma w swojej ofercie ciekawe propozycje, nawet cenowo nie powalające (~30$). Fajnie, że ktoś się wziął na poważnie za sprowadzanie rzeczy z pololu/sparkfun'a.

Link do komentarza
Share on other sites

Owszem otrzymaliśmy zapytanie odnośnie tych silników 15.10.2010 o godz. 10 od pana Damiana i o godzinie 12 została wysłana odpowiedź.

Potwierdzam, odpowiedź na mojego maila była błyskawiczna i mile mnie tym zaskoczyliście 🙂 Odpisaliście, że silniki pojawią się jak tylko będzie większe zapotrzebowanie - mam nadzieję, że ten temat Wam uświadomił jak wielu ludziom na nich zależy - zwłaszcza przed zbliżającymi się zawodami 🙂

Serdecznie pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję wszystkim za te bardzo cenne uwagi. A teraz tak:

TIMONek, jednak upierałbym sie przy swoim, ta cena total (40,85 USD) to cena netto patrząc z naszego punktu widzenia (Polaków chcących zamówić coś z USA). Zapłacisz firmie Pololu 40,85 USD, a później przy odbiorze towaru już tu w Polsce, na poczcie zapłacisz VAT 22% od kwoty 40,85USD po przeliczeniu na PLN. Można sobie poczytać tutaj .

Pea5, w tej chwili nic nie mogę obiecać, ale nie ukrywam, że widząc jakie jest zapotrzebowanie na ten konkretny towar, zaczynam się zastanawiać w jaki sposób przyspieszyć to zamówienie. W tej chwili czekamy na inny towar jeszcze, a w zasadzie to prototypy, po których składane będzie zamówienie i tu postaram się coś wymyślić żeby starczyło finansów na zamówienie z firmy Pololu. Jak tylko będzie coś wiadomo, na pewno będę o tym pisał i postaram się wasz wszystkich o tym poinformować.

Kocisko, BoBBy, drivery do silników posiadamy już w tej chwili:

Ardumoto - Motor Driver Shield - na układzie L298P, jest w stanie zasilić 2 silniki DC prądem do 2A,
Motor Driver 1A Dual TB6612FNG - na układzie TB6612FNG, sterownik silników DC, pozwala wysterować do 2 silników o stałym prądzie 1.2A (3.2A peak),
Serial Controlled 2A Motor Driver - sterowanie do 2 silników, sterowanie silnikami poprzez port szeregowy rs232 (wysyłanie odpowiednich komend), do 2A na silnik

Posiadamy też sterownik silników krokowych oraz sterownik umożliwiający sterowanie 6 serwomechanizmami bezpośrednio z komputera PC poprzez port USB - można obejrzeć tutaj.

michal, niestety jak wiadomo początki są zawsze trudne więc nie możemy sobie pozwolić na razie na rabaty, ale w przyszłości jak najbardziej pojawią się pewne sposoby otrzymania od nas jakichś upustów 😉. Dziękuję za uwagę odnośnie opisów.

Link do komentarza
Share on other sites

robotechnics, masz rację, robiąc zakupy w Pololu, nie płacimy podatku za towar, ale nie zapłacimy go jeśli wartość zakupionego towaru nie przekracza 40 euro (o ile ta kwota nie jest w tej chwili wyższa). Jeśli jakaś paczka pójdzie na cło, to trzeba wysłać odpowiednie dokumenty do pocztowego urzędu celnego (najlepiej dostarczyć je osobiście, skraca to czas oczekiwania na paczkę), muszą one zawierać dokładną informację o zawartości paczki. Na podstawie tej informacji jest wybierana stawka Vat na towar i obliczany jest podatek. Gdy ja złożyłem zamówienie w Pololu na ponad 1000zł, podatek wyszedł 188zł, fakt, że w wakacje dolar był droższy, ale zniżka przy większym zamówieniu z Pololu kompensowała wartość podatku.

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, jednak upierałbym sie przy swoim, ta cena total (40,85 USD) to cena netto patrząc z naszego punktu widzenia (Polaków chcących zamówić coś z USA). Zapłacisz firmie Pololu 40,85 USD, a później przy odbiorze towaru już tu w Polsce, na poczcie zapłacisz VAT 22% od kwoty 40,85USD po przeliczeniu na PLN. Można sobie poczytać tutaj .

Tak jak napisał Sabre od kwoty 40,85USD nie zapłacisz podatku. Także śmiało można zamówić 2 silniki i np. 'kulkę' do robota i żadnych dodatkowych kosztów nie musimy się spodziewać.

P.S. Czyżby szykował się wysyp LF na silnikach z Pololu 😉?

Link do komentarza
Share on other sites

Nas jako dystrybutora tak czy siak obowiązuje podatek VAT, a odnośnie takich prywatnych zakupów na własną rękę to się nie dowiadywałem dokładnie jakie są zwolnienia i do jakich kwot. Ale na stronce przeze mnie podanej we wcześniejszym poście pisze:

Zwolnienia od VAT nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Limity towarów otrzymywanych w paczkach bez cła i VAT dotyczą również przesyłek od osób fizycznych, czyli niekupowanych np. w zagranicznych sklepach internetowych. Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione do równowartości 45 euro.

Sam jestem ciekaw jak to jest z tymi zwolnieniami 🙂. Według cytatu to każde zamówienie internetowe będzie opodatkowane bez względu na wartość, a limit do 45 euro obowiązuje w przypadku paczki wysyłanej przez wujka mieszkającego w USA.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii odnośnie planowanych nowych produktów w sklepie. Czy interesowały by was elementy konstrukcyjne z aluminium za pomocą których można by było łączyć serwomechanizmy w dowolny sposób? Myślę tu o elementach takich jakie sprzedaje firma lynxmotion.

Będę wdzięczny za pomoc 🙂.

P.S. Ponieważ nadeszły ciężkie czasy (konkurencja), wszystkie ceny w sklepie zostały poddane korekcie 😉. Trzeba się wpasować w rynek.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem dużą popularnością cieszyłyby się piasty oraz całe koła na oś 4mm w kształcie litery D, gdyż takich produktów na polskim rynku nie ma, a wiele silników z przekładniami właśnie takie wyprowadzenie posiada...

Link do komentarza
Share on other sites

robotechnics, ktoś kiedyś poszukiwał na forum takich profili, z tym że dość dawno, ale wydaje mi się że warto byłoby ściągnąć kilka na próbę. Jesteście na starcie, musicie popróbwać różnych rzeczy i dopiero zobaczyć czy Wam schodzą czy nie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Śmiem twierdzić, że zdecydowana większość robotów na tym forum to roboty mobilne - stąd proponowałbym położyć nacisk na silniki (z przekładniami) i resztę układu napędowego. Na przykład supertanie silniki solarbotics mogłyby stanowić ciekawą alternatywę dla przerabiania serw. Szczególnie przydatne dla początkujących, których "zabawa" z serwonapędami często odstrasza. Inny dostawca minisilników DC z przekładniami - Wobit - ma ceny dosyć wysokie (jak na amatorskie standardy), które niestety niekoniecznie idą w parze z jakością.

W sprawie profili a'la lynxmotion - mogę się założyć, że o wiele taniej wyjdzie pomęczyć się trochę z piłką do metalu, imadłem i młotkiem, a to sprawi, że owe profile niekoniecznie staną się popularne 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.