Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Pomiędzy środkami czujników jest 6,3mm, odległość jest dobrana mniej więcej tak aby nad linią były 4 czujniki jednocześnie gdy linia jest idealnie na środku.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety takiej płytki w domowych warunkach bym nie wykonał, metalizacja otworów, cynowanie HAL, dwustronny druk z przelotkami pod mikrokontrolerem. Płytka została zamówiona w firmie Satland.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Piękna sprawa. Jak spisują się te kulki z przodu i czemu ceramiczne, teflon się nie sprawdził? Jak można wiedzieć jaki ma prześwit i czy łby śrub od mocowania silników całkowicie chowają się w laminacie (laminat 3mm?)? Ze zdjęć ciężko tez wywnioskować czy płytka jest równolegle do podłoża czy jednak lekko nachylona? Jeżeli pochylona to czym to jest spowodowane? Ciekaw jestem jak sobie poradzi na łączeniu płyt, ale pewnie o tym dowiemy się więcej po zawodach w Warszawie i Rybniku, na pewno będzie na co podziwiać.

Link do komentarza
Share on other sites

Kulki spisują się dobrze, nie mam tokarki więc wykonanie na wiertarce dwóch dość podobnych kulek z teflonu jest dość trudne, po wykonaniu około 8-9 sztuk, czegoś co nie przypominało kulki, kupiłem na allegro jakieś kulki 8mm ceramiczne, coś co przypomina sznur korali za kilka złotych. Prześwit jest około 4mm, przynajmniej tyle wynikałoby ze średnicy kół, ale może być odrobinkę mniej. Płytka jest mniej więcej równolegle do podłoża, kulki mają 8mm średnicy, ale otwór w nich ma około 0,8-0,9mm, więc mają trochę luzu na ośce. Śruby nie są te z kompletu, kupiłem śrubki M2 z łbem stożkowym, a laminat rozwierciłem specjalnym frezem o kącie 90 stopni, aby łby chowały się całkowicie. Jeśli chodzi o łączenie płyt to podejrzewam, że będzie podskakiwał jak większość botów, zawiesić się nie powinien, ale wszystko zależy od inwencji organizatorów, nie jedno już widziałem, więc wszystko jest możliwe. Dobrze, że w Rybniku tor jest na jednej płycie, tam Tsubame powinien pokazać pazurki 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Mówisz, masz:

$regfile = "m328pdef.dat"
$crystal = 20000000
$baud = 9600

Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Prescale = 8 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down
Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc

Config Pind.3 = Output
Config Pind.4 = Output
Config Pind.5 = Output
Config Pind.6 = Output
Config Pind.7 = Output
Config Pinb.0 = Output

Oczywiście wiem, że ten kawałek nic a nic tobie nie da. Gdybyś sprecyzował swoje pytanie to mógłbym co nieco pomóc, ale niestety nie będę podawał kluczowych rozwiązań bo są one autorskie, nad tym kodem pracuję ciągle od początku mojej przygody z robotyką, czyli już ponad 3 lata. Mój pierwszy linefollower Psotek miał kod o długości około 150 linii wraz z pustymi liniami poprawiającymi czytelność. Za to kod Stridera2 ma prawie 800 linii (również z pustymi liniami).

Link do komentarza
Share on other sites

Piękna konstrukcja, chociaż rzucają się w oczy Li-Pole na wierzchu.

Jak wykonałeś te oponki z poliuretanu? Chodzi mi o technikę i skąd go wziąć, bo nic nie mogę znaleźć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.