Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Poliuretan ściągnąłem ze stanów z firmy Polytek, opony wykonane są w prosty sposób, po zmieszaniu obydwu składników przelałem poliuretan do strzykawki i wstrzyknąłem przez grubą igłę w formę z poliamidu, w której środku była felga też z poliamidu. Po 24 godzinach wyciągnąłem felgę z oponą z formy. Forma ma odczepiane dno, a poliuretan odkleiłem od formy z pomocą igły którą objechałem na około opony pomiędzy poliuretanem a formą.

Link do komentarza
Share on other sites

Na tym filmiku, gdzie Tsubame jedzie powyżej 1m/s:

Jakim napięciem zasilane są silniki (napięcie za ST1S10PHR)?

Jaki obserwujesz spadek napięcia na mostku H?

Na jakim PWM'ie jeździ robot? (ile z ilu)

Gratuluję udanej konstrukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Przetwornica jest wyregulowana na dokładnie 6V, fakt, że nie mierzyłem napięcia ostatnio, ale nie sądzę aby się coś zmieniło. Zmierzę ponownie po powrocie z pracy. Spadku napięcia na mostku nie mierzyłem, o ile się nie mylę to mostek ma rezystancję 0,5 Oma na górnym i dolnym tranzystorze mostka razem. Napięcie z przetwornicy prawdopodobnie bardzo mocno nie spada ze względu na jej wydajność i dość duże pojemności kondensatorów równolegle do mostka i akumulatorków. Na tym filmiku jeździ już na PWMie 120 z 255.

Link do komentarza
Share on other sites

No, no, wstrzymywałem się jak na razie z komentarzem, bo potencjał konstrukcji był wykorzystany zaledwie w kilku procentach, ale teraz jest już zdecydowanie lepiej - wygląda na to, że Tsubame jeszcze pokaże co nieco, ale zweryfikują to zawody, nie mogę się już doczekać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

witam

Sabre, nie uważasz, że wydawanie ok. 120zł na wykonanie płytki to lekka przesada, bo moim skromnym zdaniem, każdy elektronik powinien wykonywać ładne płytki domowym sposobem, czyż nie?

Link do komentarza
Share on other sites

mateuszrjzr, jeśli wykonasz w domu takie płytki domowym sposobem to następnym razem zamówię u ciebie 🙂.

Musisz się zmierzyć z metalizacją otworów, ścieżkami o szerokości 10 mils, cynowaniem i HAL i przycięciem całej płytki pod wymiar. Jeśli temu sprostasz to masz nowego klienta 🙂.

Ja płytki potrafię robić, ale niektóre rzeczy są nie do przeskoczenia w domu bez dość drogiego sprzętu więc taniej jest zamówić płytkę w firmie trudniącej się ich wykonywaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli masz w domu możliwość wykonywania płytek z metalizacją i przelotkami pod scalakami to oczywiście, że nie warto... Życzę powodzenia przy robieniu czegoś takiego w warunkach domowych.

Sabre, całkiem fajne slowmotion - przydatne przy analizowaniu błędów w programie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co widzę sprzedają poliuretan w dużych opakowaniach, które są dosyć drogie. Sabre czy byłaby możliwość podzielenia się nim? Oczywiście za ustaloną opłatą.

Link do komentarza
Share on other sites

Ponieważ wielu osobom pisałem już na PW, więc żeby pytania się nie powtarzały, napiszę i tu. Nie będę sprzedawał poliuretanu właśnie dlatego, że jego ściągnięcie sporo mnie kosztowało. Podejrzewam, że w niedługim czasie któryś ze sprzedawców reklamujących się na diodzie go ściągnie i legalnie będzie sprzedawał w detalu taki poliuretan. Chyba KD93 w temacie o oponach pisał, że podobny poliuretan jest dostępny w Polsce.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.