Skocz do zawartości

Kurs lutowania - #1 - wstęp, spis treści


Pomocna odpowiedź

Fernik, dziękuję za zgłoszenie - to błąd w opisie produktu. Niedługo zostanie poprawiony. Żadne nawiewy nie są potrzebne.

Chumanista, prawdopodobnie kompresor montowany jest na jakiś amortyzatorach, a śruby mocujące usztywniają konstrukcje i wszystko wpada w wibracje - nie zastanawiałem się nad tym jednak nigdy dokładniej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

marcin009988, akurat kuferek jest wypełniony po brzegi pozostałą zawartością - stacja jest zbyt duża, aby tam wejść, więc ona dodawana jest osobno 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzień dobry (aktualnie u mnie wieczór). Chciałem tylko wspomnieć, że ludzie kochają Was tak bardzo, że aktualnie brak zestawu do nauki (kurs lutowania) na BOTLAND 🙂 Tak czy siak zestaw zamówiłem i za jakiś czas dołączę do Was. Na teraz walczę z kursem Arduino (etap HC-SR04). Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

cooboos, tak 🙂 Jestem na etapie opracowywania jego formuły, bo nie chciałbym, aby bazował na lutowaniu identycznych "urządzonek", które były omawiane w tym kursie. Mam nadzieję, że uda się stworzyć kurs lutowania, który przy okazji omówi ogólne podstawy korzystania z elementów w obudowach SMD. Nie jestem jednak wstanie podać w chwili obecnej żadnej daty, bo sam jej nie znam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich mam jedno pytanko, zacząłem dziś kurs lutowania z nową stacją lutowniczom, po wykonaniu pierwszego zadania grot mojej lutownicy cały poczarniał i cyna do niego nie przylega, czy coś nie tak z grotem? Starałem sie go czyścić gąbką ale nie idzie nie wiem o co chodzi czy zniszczylem grot tymi kilkoma lutowaniami? Mam nadzieje że da rade to doczyścić, pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

ciboq, jeśli cyna się go nie trzyma, to raczej dobrze - nie chcemy, aby cyna się zbytnio "kleiła" do lutownica. Pokaż zdjęcie, jak to wygląda, to zobaczymy 🙂 Uważaj i przypadkiem nie czyść go niczym ostrym.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.