Skocz do zawartości

Kurs lutowania - #1 - wstęp, spis treści

Pomocna odpowiedź

Super sprawa to całe lutowanie. Jestem aktualnie na #6 części, ale już nie mogę się doczekać kolejnych zadań.

Na pewno zarekomenduję ten kurs każdemu kto tylko będzie chciał mnie wysłuchać.

Wiem już też co młodszy braciszek dostanie w prezencie na urodziny 😇

• Lubię! 1

@ModelAXE super, miło słyszeć, że to co robimy ma sens. Dziękuję i życzę dalszych udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce 😉

Lutowałem sobie co nieco i nagle pojawił się dziwny problem.

Wygląda jakby grot lutownicy zaczął się jakoś strasznie rozgrzewać, a jego końcówka straciła piękny srebrny połysk tylko się jakby "spaliła". Właściwie to miałem wrażenie jakby grot lutownicy się rozgrzał aż do czerwoności. Wyłączyłem stacje lutowniczą i poczekałem aż ostygnie. Niestety po ponownym włączeniu grota już nie da się zrobić z powrotem błyszczącego jak wcześniej ponieważ cyna w ogóle się go nie "chwyta".

Mogłem coś niechcący zepsuć, ponieważ o czymś nie wiedziałem, czy w mojej nowiutkiej stacji lutwoniczej się coś samo zepsuło?

Aktualizacja:

Sprawdziłem jeszcze co się dzieje i wygląda mi na to, że lutownica grzeje ile tylko może i nie zwraca w ogóle uwagi na ustawiona temperaturę.

Na początku mogłem ustawić temperaturę i nawet jak przez chwilę faktycznie nie lutowałem ale stacja była włączona to się nic nie działa z przegrzewaniem grota ani nic innego nietypowego. Aktualnie temperatura ciągle rośnie i grot nagrzewa się właściwie bez przerwy coraz bardziej.

Ktoś się spotkał z taką sytuacją i da się temu samodzielnie zaradzić, czy powinienem zgłosić reklamację do botland'u?

@ModelAXE raczej chyba nie było tutaj jeszcze takie przypadku, ale oczywiście to nie znaczy, że stacja nie mogła się uszkodzić. Najlepiej będzie, jeśli zgłosisz sprawę do Botlandu, na pewno chętnie i szybko pomogą 🙂

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay