KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

10 artykułów, które mogłeś przegapić podczas wakacji!

10 artykułów, które mogłeś przegapić podczas wakacji!

Sezon wakacyjno-urlopowy niestety już za nami (co doskonale widać za oknem)! W związku z tym warto przypomnieć 10 ciekawych artykułów, które zostały opublikowane na blogu w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Sprawdźcie, czy nie ominęło Was coś ciekawego, gdy korzystaliście z zasłużonych wakacji!

Poniższa lista zawiera 10 artykułów poruszających przeróżna tematykę. Od wiadomości ze świata robotyki, przez ciekawe artykuły, do nowych odcinków kursów elektroniki. Teksty wytypowałem intuicyjnie, więc zachęcam wszystkich, aby sprawdzili pozostałe artykuły opublikowane od lipca!  Zapewne znajdziecie tam jeszcze więcej ciekawych dla Was tekstów!


1) Arduino, co w środku piszczy – programowanie

ArduinoPoznaliśmy już schemat Arduino – oczywiście omówiliśmy go pobieżnie, ale mam nadzieję, że będzie to zachętą do dalszego i dokładniejszego studiowania tego układu. Teraz możemy już wgrać program do głównego mikrokontrolera. Oczywiście każdy, kto bawił się Arduino wie, że jest to bardzo proste. Wciskamy przycisk Wgraj i już! Co jednak dzieje się w tle?


2) Roboty zbudują dla Ciebie hamak...

YabloninaMaria Yablonina z Uniwersytetu w Stuttgarcie zaprezentowała nowy sposób budowania struktur z włókna węglowego. Roboty wspinają się na ściany i poruszają po nich przędąc skomplikowaną konstrukcję. Proces ten przypomina tworzenie pajęczyny przez pająka.


3) Kurs STM32 F4 – #9 – Obsługa I2C, akcelerometr

kursSTF4_9Podczas projektowaniu systemów elektronicznych bardzo często pojawia się potrzeba stosowania specjalistycznych czujników. Jeżeli nie są one wyposażone w wyjścia analogowe, to trzeba się z nimi porozumieć w inny sposób. W tym odcinku kursu zapoznamy się z obsługą akcelerometru, który korzysta z I2C!


4) Śmiertelny wypadek z udziałem Autopilota Tesli

tesla-autopilotW zderzeniu Tesli Modelu S z naczepą ciężarówki zginął kierowca samochodu. Zawiódł Autopilot. Do tragicznego wypadku doszło na Florydzie. Specjaliści z NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) badają błędy popełnione przez autonomiczny system.


5) Odroid C2 – nowy 64-bitowiec, pierwsze uruch...

odroidhk_green_0Zestaw Odroid C2 zawitał na rynku komputerów jednopłytkowych niedawno, szybko stał się jednak bardzo popularny i chętnie kupowany. C2 to nowa, ulepszona wersja, znanego z wydajności i sporych możliwości kultowego Odroida C1+.


6) CadSoft EAGLE przeszedł w ręce Autodesk – co dalej?

eagle_autodeskNarzędzie, które zna każdy pasjonat elektroniki zostało sprzedane. Nabywcą jest dobrze znana firma Autodesk, specjalizująca się w programach do projektowania 3D/CAD. Hobbyści zastanawiają się, co będzie z ich ulubionym oprogramowaniem. Czy znikną wersje darmowe, czy będą nowe ograniczenia?


7) Jetson TK1 okiem robotyka – Przykładowa aplikacja

Czas na czwarty artykuł z cyklu o Jetson TK1, którego tematem jest przykładowa aplikacja użycia układu w robocie mobilnym. Najprawdopodobniej nie jest to typowy artykuł, jaki można znaleźć na blogu, mimo to zapraszam na przygodę od instalacji narzędzi w ramach ROS do prawdziwej autonomicznej jazdy.


8) Kurs lutowania – #7 – przerzutnik bistabilny

kurslut_7Za nami lutowanie prostych elementów takich jak diody, czy rezystory. Tym razem pójdziemy o krok dalej, czyli zajmiemy się tranzystorami. Tak samo, jak poprzednio artykuł ten jest również przypomnieniem pewnych podstaw. Konkretnie mowa o wykorzystaniu tranzystorów do budowy układów, które potrafią zapamiętać swój stan!


9) Intel Joule – nowa platforma IoT dla wymagających

JoulePodczas IDF (Intel Developer Forum) ogłoszono nową platformę dedykowaną IoT. Po znanych już nam Galileo, Edison oraz Curie przyszła pora na najmocniejszego zawodnika w tej lidze, Intel Joule. Ten najnowszy komputer jednopłytkowy znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest duża moc obliczeniowa - np. podczas operacji na strumieniach wideo.


10) Kurs Arduino II – #4 – przerwania, kontaktron, PIR

ArdIkoKurs2_4Pisząc rozbudowane programy łatwo doprowadzić do sytuacji, w której układ nie reaguje od razu np. na wciśnięcie przycisku. Wtedy najlepiej użyć przerwań, które zostały opisane w tym artykule tak, aby każdy zrozumiał ideę ich stosowania. Najpierw jednak kilka słów o sensorach znanych z alarmów: kontaktronach oraz czujnikach ruchu.


Źródło zdjęcia tytułowego: https://stocksnap.io/photo/2941B634A6

artykuły, forbot, kursy, poradniki, wakacje

Trwa ładowanie komentarzy...