KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

10 książek GW Helion o elektronice, które musisz przeczytać!

10 książek GW Helion o elektronice, które musisz przeczytać!

Interesujesz się elektroniką, programowaniem lub robotyką? Nie wiesz, w których książkach szukać wartościowych informacji?

Sprawdź listę 10 książek najpopularniejszych wśród czytelników Forbota.

Osoby zainteresowane konstruowaniem robotów wysyłają do mnie zapytania o szczególnie polecane książki. Mimo stworzonej specjalnej podstrony oraz recenzji proces ten nie ustaje.

Profil Forbota na Facebooku śledzi już ponad 10 tys. osób, za co Wam bardzo dziękuję! Stąd narodził się pomysł na zestawienie 10 najpopularniejszych książek Grupy Wydawniczej Helion.

Miejsce 10 - Arduino w akcji

Bo najłatwiej zacząć od Arduino! Platforma ta zwiększa swoją popularność w błyskawicznym tempie. Książka Arduino w akcji to ponad 360 stron wprowadzenia oraz dokładnego omówienia podstaw związanych z programowaniem układów Arduino.

Dla kogo? Książka idealna dla osób zafascynowanych elektroniką, które nie posiadają praktycznej wiedzy. Po lekturze tej pozycji każdy będzie w stanie wykonać samodzielnie wymarzone urządzenie z mikrokontrolerem.

Miejsce 9 - Zabawy z elektroniką


Podstawy elektroniki omawiane w szkole były nudne? Jak wiadomo najlepsza nauka, to ta przez zabawę. Taki cel postawił sobie autor, który znany jest ze swoich publikacji przeznaczonych dla początkujących.

Dla kogo? Zabawy z elektroniką polecić szczególnie mogę osobom, które nie mają żadnego doświadczenia z elektroniką - zarówno analogową jak i cyfrową. Książka wprowadza w zagadnienia najważniejsze, które pozwolą na dalszą zabawę z elektroniką.

Miejsce 8 - Arduino. 65 praktycznych projektów

Nauka elektroniki i programowania to nie wszystko. Zdobytą wiedzę warto wykorzystywać w praktyce. Chcesz poznać podstawy programowania Arduino, ale zależy Ci na "życiowych" przykładach? Na pewno docenisz tę książkę!

Dla kogo? Dla tych, którzy chcą szybko poznać Arduino i zacząć wykorzystywać je w kompletnych, praktycznych projektach!

Miejsce 7 - Czysty kod, podręcznik dobrego programisty

Jesteś średnio zaawansowanym programistą? Pora zacząć pisać programy w sposób przejrzysty i poprawny. Oczywiście pisać poprawnie należy od samego początku. Jednak, na niektóre rzeczy czasami można przymknąć oko. Gdy nabierzesz już pewnego doświadczenie z programowaniem warto zadbać o Czysty kod!

Dla kogo? Dla osób, które postawiły już pierwsze kroki jako programiści i mają świadomość, że "kod może być czysty". Z tej książki dowiecie się jak tego dokonać i jakich błędów unikać.

Miejsce 6 - Elektronika dla bystrzaków

Każdy bystrzak musi poznać podstawy elektroniki. Książka kultowej serii, która słynna jest z wyjaśniania wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Tym razem dzięki Elektronice dla bystrzaków zostaniemy wprowadzeni w podstawy elektroniki.

Dla kogo? Dla uczniów, studentów i pasjonatów, którzy chcą poznać całkowite podstawy.

Miejsce 5 - Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota

Czyli - jak szybko zacząć budować proste roboty! Krótka lektura omawiająca podstawy elektroniki oraz budowania prostych konstrukcji mobilnych. Autor, nauczyciel z powołania, ma dar do łatwego przekazywania nawet skomplikowanych zagadnień. Ciekawym urozmaiceniem są tematyczne ilustracje i komiksy, które wyjaśniają wiele kwestii związanych z elektroniką.

Dla kogo? Książkę polecam młodszym, jak i trochę starszym czytelnikom, którzy chcą poznać tylko to, co najważniejsze.

Miejsce 4 - Przygoda z elektroniką

Elektronika to dobra zabawa i przygoda. Kolejny wart polecenia podręcznik podstaw elektroniki dla nowicjuszy w tej dziedzinie. To co wyróżnia książkę, na tle innych to duża ilość kolorowych zdjęć oraz praktycznych przykładów.

Dla kogo? Dla czytelników, którzy muszą zobaczyć, aby uwierzyć. Dzięki Przygodzie z elektroniką przeprowadzicie dużo swoich eksperymentów oraz zobaczycie sporo zdjęć z doświadczeń już przeprowadzonych.

Miejsce 3 - Budowa robotów dla średnio zaawansowanych

Jak zbudować jeszcze lepszego robota? Na swoim koncie masz zbudowanego robota lub szukasz inspiracji? Zajrzyj do książki doświadczonego konstruktora robotów.

Dla kogo? Pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego pasjonata robotyki. Mój osobisty faworyt!

Miejsce 2 - Język C dla mikrokontrolerów AVR

Gdy Arduino, to za mało. Chcesz spróbować sił z samodzielnym programowaniem mikrokontrolerów? Bez uproszczonej składni i gotowych funkcji? Język C dla mikrokontrolerów AVR, to książka "od praktyka" dla osób, które chcą poznać układy AVR!

Dla kogo? Dla osób zainteresowanych programowaniem, które znają podstawy elektroniki, jednak nie jest to niezbędne.

Miejsce 1 - Budowa robotów dla początkujących

Roboty nie muszą być programowane! Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych robotyką, ale bojących się programowania. Wraz z Budową robotów dla początkujących poznasz podstawy elektroniki oraz budowy prostych robotów bez mikrokontrolera.

Dla kogo? Zdecydowanie numer 1 dla każdego, kto chce zacząć budować roboty, a czuje się jeszcze zagubiony w tym świecie.

Nominacje

Natomiast jeśli chodzi o nominacje na rok 2015, to uważam, że na popularności zyskać powinny następujące pozycje:

Uważacie, że na liście zabrakło Waszej ulubionej książki? Czekam na komentarze!

avr, książki, programowanie, promocje, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...