KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Ball Dropping – nowa konkurencja podczas Robomaticonu

Ball Dropping – nowa konkurencja podczas Robomaticonu

Jestem praktycznie przekonany, że wcześniej nie słyszeliście o zawodach, na których rozgrywano konkurencję o tajemniczej nazwie Ball Dropping!

Konkurencja ta zyskuje ostatnio na popularności w Kanadzie. To właśnie działalność tamtejszych studentów zainspirowała organizatorów polskiego Robomaticonu do urozmaicenia ich turnieju!

Więcej na temat konkurencji można przeczytać w notce dostarczonej przez KN Robomatic:

Ball Dropping to świeży pomysł kanadyjskich studentów, którzy w ramach swoich studiów stworzyli niezwykle interesującą konkurencję... Lawinowo rosnąca popularność sprawiła, że na Ball Dropping zwrócili uwagę organizatorzy warszawskiego Robomaticonu.

Co liczy się w tej konkurencji? Oczywiście liczy się liczba rozdysponowanych piłeczek oraz czas, w jakim się to wydarzy. Walkę toczą dwa roboty i każdy ma do rozniesienia 8 piłeczek, które może rozmieścić u siebie lub na terytorium przeciwnika, a tym samym zyskać dodatkowe punkty.

Wjazd na pole przeciwnika jest jednak obarczony ryzykiem oznaczenia i, co za tym idzie, kary czasowej. Zwycięstwo zależy od punktacji obliczonej wedle wzoru:

wz_robom

Roboty muszą być autonomiczne, a ich algorytmy uwzględniać sytuację na torze. Kluczem do sukcesu jest podejmowanie trafnych decyzji o wjeździe na terytorium przeciwnika i zdobywanie dodatkowych punktów.

Jeśli wizja rywalizujących robotów, pokaz ich sprytu i taktyki zainteresowały Was i chcielibyście zobaczyć to na żywo, jedyna taka szansa w Polsce będzie mieć miejsce 5.03.2016 w Gmachu Głównym Politechniki Waszawskiej. Na uczestników konkurencji czekają cenne nagrody.

robomaticon, roboty, warszawa, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...