KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Festiwal Robotów: Cyberiada 3, 13-22 listopada, Warszawa

Festiwal Robotów: Cyberiada 3, 13-22 listopada, Warszawa

W piątek, 13 listopada, o 12:00, w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu  Robotów: Cyberiada.

Podczas Festiwalu zaprezentują się konstrukcje edukacyjne, przemysłowe, latające, pływające, jeżdżące i kroczące.

Pierwszy weekend Festiwalu (14-15 listopada) zdominują drony.  Będzie można obejrzeć konstrukcje Aero Team ILK z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej a także pokazy w locie (w sobotę) prezentowane przez Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers z Politechniki Śląskiej. Przez cały czas Festiwalu będę też obecne drony m.in. Polskiej Grupy Zbrojnej S.A., Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych czy wygrywające międzynarodowe zawody bezzałogowce SAE Aerodesign z Politechniki Warszawskiej.

cyberiada-plakat

Plakat wydarzenia.

Swoje projekty i konstrukcje zaprezentują studenckie koła naukowe oraz liczni wystawcy związani z technologią druku przestrzennego. Pośród licznych atrakcji Festiwalu wyróżniać się będą: imponujących rozmiarów bezzałogowy pojazd ratowniczy Florian, roboty medyczne wykorzystywane m.in. przy operacjach kardiochirurgicznych, a także roboty i podzespoły z Wojskowej Akademii Technicznej.

proteza-druk3d

Dla dzieci i młodzieży dostępne będą w weekendy warsztaty z budowy robotów oraz druku 3D, a także stanowiska gier wideo o tematyce związanej z robotami. 17 listopada od 14.00 do 16.00 odbędzie się krótka konferencja naukowa poświęcona historii, teraźniejszości i perspektywom rozwoju robotyki oraz zagadnieniom sztucznej inteligencji.

CyberRyba

Drugi weekend Festiwalu (21-22 listopada) to czas robotów podwodnych: CyberRyby, Śledzika i KH-100. W niedzielę 22 listopada kibicować będziemy zawodnikom i ich mechanicznym podopiecznym, biorącym udział w młodzieżowych ogólnopolskich zawodach robotów klasy Line Follower analogowych oraz LEGO Line Follower.

Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorem Festiwalu jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Patronat naukowy nad festiwalem objęli rektorzy: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Na Rzecz Robotyki Medycznej. Festiwal został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wiadomość przesłana przez organizatorów.

drony, konfereneja, wystawa, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...