KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2014 – 25.10.14, Kraków

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2014 – 25.10.14, Kraków

Koło Naukowe Integra ma przyjemność ogłosić, że tegoroczna, piąta edycja Festiwalu Robotyki Robocomp odbędzie się 25 października w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Korzystając z okazji pragniemy zaprezentować krótki rys historyczny imprezy.

Pomysł organizacji turnieju robotów był przewidywalnym skutkiem częstych wyjazdów i licznych sukcesów robotów skonstruowanych przez członków naszego Koła na turniejach w całej Europie. Chcąc przetestować nasze umiejętności organizacyjne w grudniu 2009 roku zorganizowaliśmy lokalne zawody. Mimo skromnej promocji konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród społeczności akademickiej, ale też zwykłych mieszkańców Krakowa – rywalizację robotów śledziło ponad stu widzów i brało w nich udział kilkudziesięciu uczestników.

5 czerwca 2010 roku, wykorzystując zdobyte doświadczenia, zorganizowaliśmy zawody międzynarodowe. W rozgrywkach wzięło udział ok. 100 robotów – Festiwal przyciągnął zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. Zmaganiom przyglądało się kilkaset osób, w tym studenci, uczniowie oraz rodzice z dziećmi, dla których przygotowaliśmy konkursy z nagrodami.

Kolejne edycje były lepsze pod każdym względem – więcej zawodników i nagród, zdołaliśmy również zgromadzić publiczność na poziomie kilku tysięcy – co przerodziło się w imprezę na tyle dużą, że ściągającą zainteresowanie mediów dużego formatu. Popularność skutkowała również współpracą z kilkoma branżowymi portalami na zasadzie patronatu – między innymi stąd mamy okazję do opisania naszych działań na blogu forbot.pl.

Mamy nadzieję, że zawody te po raz kolejny będą wielkim wydarzeniem – sprowadzającym do budynków AGH nie tylko dużą liczbę uczestników, ale i rzesze widzów.

Jak co roku, planujemy zapewnić naszym gościom najlepszą rozrywkę i możliwość startowania w licznych konkurencjach - począwszy od klasycznych wariacji Sumo po Linefollower, Freestyle i inne. Dodatkową atrakcją będą stanowiska z firmami pragnącymi zaprezentować swoje rozwiązania – są to m.in. Motorola Solutions, Astor, Husarion, National Instruments i Delphi.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu oraz konkurencji stopniowo pojawiają się na stronie głównej zawodów: www.robocomp.info

Zapraszamy do zadawania pytań na adres integra@student.agh.edu.pl

Zapraszamy!
Miłosz Mach
KN Integra

historia, robocomp, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...