KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Gra, w której steruje się prawdziwym robotem na Księżycu!

Gra, w której steruje się prawdziwym robotem na Księżycu!

Europejska Agencja Kosmiczna szuka metod, aby pozyskać środki na badania Księżyca, który traci na atrakcyjności na rzecz Marsa. Jedną z nich ma być połączenie nauki z biznesem.

Do zainteresowanych start-upów należy Lunatix. Jego Twórcy chcą stworzyć grę wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną.

Już w 2021 roku na Księżyc ma zostać wysłana drużyna 5 nanobotów ważących 1,5 kg każdy. Będzie im towarzyszyć mobilna platforma o masie 150 kg, która zajmie się ich zasilaniem i komunikacją, a dodatkowo pomieści aparaturę badawczą. Wszystkie urządzenia będą 4-kołowe.

Wcześniej ma pojawić się gra pozwalająca na wirtualne wykonywanie tych samych operacji, Najpierw będzie darmowa, a potem, gdy obrazy z Nanobotów pozwolą na wprowadzenie rzeczywistości rozszerzonej, subskrypcja ma kosztować 2 euro miesięcznie.

Koncept mobilnej platformy i Nanobota (nie w skali).

Koncept mobilnej platformy i Nanobota (nie w skali).

Koszt realnej jazdy będzie wynosić 500 euro za 20 minut. Ma być ona także dostępna jako nagroda w grze, ale nie bez spędzenia dużej ilości czasu, wysiłku i pieniędzy na subskrypcję. Jedna osoba będzie też mogła wykupić wyłączne prawo do korzystania z jednego z robotów na aukcji o cenie wywoławczej 15 milionów euro.

Dzięki niskiej grawitacji Nanoboty będą mogły skakać na 3 m w górę i 10 m do przodu. Okrągły kształt umożliwi im sprawne podniesienie się po każdym skoku. Ich prędkość ma dochodzić do 5 km/h, a platformy – do 20 km/h.

Jazda będzie miała swoje ograniczenia – urządzenia nie mogą się zbytnio oddalać od źródła zasilania i komunikacji, a podczas nocy na Księżycu nie będą działać. Na razie nie wiadomo, jakie będzie stanowisko ONZ dotyczące takiego wykorzystania naszego naturalnego satelity.

Źródło: [1]

gra, kosmos, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...