KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

100 tańczących dronów – Intel ustanowił nowy rekord

100 tańczących dronów – Intel ustanowił nowy rekord

Pasjonaci nowych technologi na pewno zauważyli ogromny przełom w dziedzinie nowoczesnych dronów, który miał miejsce w ciągu ostatnich lat.

Czy te maszyny mogą zachwycić również osoby nie związane na co dzień z taką tematyką? Jak widać tak, wystarczy wykorzystać je w kreatywny sposób. Ostatnio udało się to Intelowi.

Do niesamowitego pokazu wykorzystano 100 świecących, autonomicznych quadrcopeterów oraz... orkiestrę. Rój współpracujących ze sobą dronów stanowił niesamowite, świetle i trójwymiarowe tło do koncertu. który odbył się w Tornesch (Niemcy).

W organizacji tego niecodziennego urozmaicenia koncertu zaangażowano 15 osób oraz oczywiście 100 quadrcopterów nazwanych Spaxels, co jest połączeniem słów space oraz pixels. Cały pokaz został zaplanowany wcześniej w odpowiednim oprogramowaniu, stworzonym na potrzeby tego wydarzenia. Dzięki niemu każdy quadrocopter wiedział, jak dokładnie ma się zachowywać.

Intel-Drone-100-Light-Show-Software

Do kontroli całego roju podczas pokazu wystarczyło 4 opiekunów (pilotów), każdy z nich miał pod opieką 25 maszyn. Pokaz ten zapisał się w księdze rekordów Guinnessa, w kategorii: największa ilość jednocześnie latających bezzałogowych statków powietrznych.

Intel-Drone-100-Light-Show2

Jednym z największych priorytetów pokazu było zapewnienie bezpieczeństwa - zarówno gościom, orkiestrze, jak i organizatorom. Z tego powodu podniebny pokazał odbywał się w pewnej odległości, a całe wydarzenie zorganizowano daleko od zabudowań.

Widzowie, którzy mogli obserwować pokaz na żywo określili go jako niesamowite doświadczenie, które pokazuje jak nowa technologia pozwala na pokonywanie kolejnych barier. Kto wie, czy w przyszłości drony takie nie zastąpią pokazów pirotechnicznych?

Źródło: http://iq.intel.com/

drony, Intel, quadrocoptery

Trwa ładowanie komentarzy...