KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Konkurs: Wygraj 1000$ udostępniając projekt ciekawej PCB

Konkurs: Wygraj 1000$ udostępniając projekt ciekawej PCB

Jedna z najpopularniejszych firm produkujących płytki drukowane organizuje ciekawy konkurs, w którym nagrodami są kupony na produkcję PCB oraz nagrody pieniężne (1000$).

Projekty można zgłaszać jeszcze przez miesiąc, po tym czasie wyłonieni zostaną zwycięzcy w aż 3 kategoriach. Szanse na wygraną są więc spore!

PCBWay to jedna z najpopularniejszych firm produkujących płytki drukowana na świecie. Swoją dużą rozpoznawalność zawdzięczają m.in. bardzo tanim prototypom PCB (np. 5$ za 10 szt. płytek). W tym roku firma uruchomiła drugą edycję swojego konkursu, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody.

Zadanie konkursowe

Głównym celem konkursu jest znalezienie i docenienie utalentowanych elektroników, którzy mogą prezentować swoje projekty na platformie udostępnionej przez PCBWay. W konkursie aktualnie udział biorą głównie hobbyści, ale nie ma konkretnych ograniczeń, co do doświadczenia uczestników. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy do 12 grudnia 2018 wgrać projekt ciekawej płytki PCB.

Kategorie

Nagrody zostaną przydzielone w 3 kategoriach. Zwycięzców w kategorii Najlepszy Projekt wybiorą sędziowie, którzy zawodowo zajmują się PCB oraz projektami typu open-source/hardware. W kategorii Najpopularniejszy Projekt nagrodzeni zostaną autorzy płytek, które zbiorą najwięcej punktów. Punktami są m.in. oceny na platformie PCBWay, pobrania plików przez inne osoby oraz ewentualne zamówienia. W tym roku rozegrana zostanie również 3 kategoria, w której sędzia (Bill Binko) nagrodzi najciekawszy projekt, który może pomóc usamodzielnić się osobom niepełnosprawnym.

Przykładowe prace nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu:

Nagrody

W tym roku w puli nagród są kupony na PCB (100$, 50$, 20$), nagrody pieniężne (1000$, 500$, 200$), punkty PCBWay oraz dyplomy. Szczegółowy podział nagród widoczny jest poniżej:

Organizatorami konkursu są: PCBWay, SpainLabs, YoREPARO oraz ATMakers. Szczegóły oraz sposób zgłoszenia został opisany na stronie konkursowej. Uprzedzając najważniejsze pytanie: aby wziąć udział w konkursie nie trzeba zamawiać zgłoszonych płytek, wystarczy wysłać pliki. Chociaż oczywiście, jeśli na stronie opisującej projekt pokażecie działające urządzenie to zwiększycie swoje szanse.

Płytki zgłoszone do konkursu mogą być "jednym kliknięciem" zamawiane przez wszystkie osoby, które odwiedzają platformę konkursową. Jeśli ktoś zamówi Wasz projekt to dodatkowo otrzymacie prowizję w postacie 10% wartości zamówienia.

Konkurs świąteczny

Równolegle trwa również drugi konkurs na ciekawą płytkę świąteczną - wszystkie bombki, choinki oraz śnieżynki mile widziane. Ta akcja jest słabiej opisana, ale wszystko wskazuje na to, że trzeba zamówić projekt takiej płytki świątecznej i odezwać się do osoby wskazanej na stronie konkursowej. Otrzymacie wtedy kupon o wartości do 40$, dzięki któremu ostatecznie swoją PCB zamówicie taniej.

W przypadku tej akcji PCBWay zastrzega sobie, że najciekawszy projekt wyprodukują później i rozdadzą go w formie gadżetu dla 10 tys. klientów. Więcej nagród w tym konkursie nie przewidziano, jest to więc dobra okazja na zdobycie kuponu, jeśli i tak planowaliście zamówić projekt tego typu.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji projektować własnych PCB to może powyższe konkursy Was do tego zachęcą. Wtedy warto zacząć np. od darmowej wersji popularnego programu EAGLE. Kurs do jego starszej wersji (który nadal będzie całkiem aktualny) znajdziecie na naszym blogu:

Cadsoft Eagle – część 1 (Schematy)
Cadsoft Eagle – część 1 (Schematy)

Często otrzymuję pytania dotyczące schematów narysowanych w programach graficznych. Postanowiłem napisać ilustrowany kurs obsługi popularnego... Czytaj dalej »

CAD, Eagle, konkurs, PCB, projekt

Trwa ładowanie komentarzy...