KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kurs – Autonomiczna nawigacja robotów latających

Kurs – Autonomiczna nawigacja robotów latających

Jak pewnie część z Was już wie na platformie edX znaleźć można darmowe kursy poruszające najróżniejszą tematykę.

Niedawno wystartował ciekawy kurs, który może szczególnie zainteresować czytelników Forbota. Chodzi bowiem o nawigację robotów latających!

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały małe zdalnie sterowane helikoptery oraz multikoptery. Precyzyjne sterowanie takimi urządzeniami wymaga jednak wyszkolonego pilota. Dlatego naukowcy cały czas pracują nad autonomicznymi systemami kontroli multikopterów.

Kurs przewidziany został na 8 tygodni. Aby poznać materiał, co tydzień, na studiowanie należy poświęcić minimum 4 godziny. Kurs prowadzony jest w języku angielskim. Materiały niezbędne do nauki dostarczane są zupełnie za darmo. Nie trzeba również posiadać quadrocoptera, ponieważ wszystkim kursantom udostępniony zostanie symulator.

Kurs jest całkowicie bezpłatny, jednak za 50$ możliwe jest otrzymanie dodatkowego certyfikatu potwierdzającego zaliczenie kursu. Wszystkich zainteresowanych szkoleniem odsyłam na edX:

Kto z Was spróbuje podjąć wyzwanie? Może zbierze się grupka pasjonatów na Forbocie, która będzie pomagała sobie w zrozumieniu materiałów? Zgłaszajcie się w komentarzach!

Podziękowania dla Krzysztofa, który przesłał informację o kursie!

dron, kurs, latający, multikopter, quadrocopter

Trwa ładowanie komentarzy...