KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Opisz elektroniczne DIY i odbierz rabat do sklepu Botland

Opisz elektroniczne DIY i odbierz rabat do sklepu Botland

Ruszamy z drugą edycją akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od teraz za opisy elektronicznych DIY będziemy rozdawać rabaty do sklepu Botland.

Nie ma limitu liczby kodów, każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie i opisze swoje DIY, otrzyma jeden z dwóch możliwych rabatów

Jakie rabaty rozdajemy?

Tym razem przygotowaliśmy trochę inną wersję akcji, która uprości formalności i pozwoli rozdawać kody rabatowe znacznie szybciej. Podczas tej edycji rozdajemy rabaty 50% na zamówienia do 100 zł. W praktyce, korzystając z kodu, oszczędzicie więc 50 zł.

Poprzednia edycja zabawy pokazała również, że część projektów jest na widocznie niższym poziomie, który raczej nie kwalifikował się do nagradzania. Nie chcemy przekreślać takich DIY. Dlatego tym razem przygotowaliśmy również drugi próg rabatowy. Autorzy odrobinę słabszych, mniej dopracowanych projektów będą teraz mieli szansę na kody uprawniające do 30% zniżki na zamówienie do 100 zł.

Jak otrzymać kod rabatowy?

Opisz DIY w dziale Projekty - DIY lub Projekty - nasze roboty. Projekt należy zgłosić do akcji rabatowej publikując link do opisu w tym temacie na forum. W ciągu 3 dni Twoje DIY zostanie zatwierdzone. Jeśli opis nie będzie zgodny z wytycznymi otrzymasz informacje o poprawkach, które możesz nanieść, aby otrzymać rabat.

Po akceptacji, Twój projekt będzie dostępny publicznie. Postaraj się odpowiedzieć na pytania zadane przez członków społeczności. Następnie otrzymasz prywatną wiadomość na forum z Twoim kodem.

Jednorazowy rabat będziesz mógł wykorzystać na zakup produktów znajdujących się w ofercie sklepu Botland. Nie ma żadnych limitów co do towarów: Arduino, Raspberry Pi, moduły, shieldy, HATy, filamenty 3D, rezystory, tranzystory - pełna dowolność! Kod będzie ważny 90 dni.

Dodatkowe gadżety dla najlepszych DIY

Niezależnie od powyższych rabatów wprowadzamy również drobny element rywalizacji. Co tydzień na blogu publikowane będzie zestawienie 10 ciekawych projektów, z których czytelnicy Forbota będą wybierali najlepsze DIY! Autorzy takich projektów dostaną odpowiedni wpis w profilu na forum oraz zestaw różnych gadżetów.

Przykładowe gadżety dla autorów ciekawych DIY

Przykładowe gadżety dla autorów ciekawych DIY

Chcemy po prostu uhonorować autorów najciekawszych projektów. Taki drobny upominek powinien sprawić, że wybory najlepszych DIY będą uczciwe i nikt nie będzie próbował sztucznie nabijać głosów. 

Jakie projekty można zgłaszać?

Oczywiście do akcji trzeba zgłaszać projekty swojego autorstwa. Kwalifikują się wszystkie projekty, które są związane z elektroniką, robotami, Arduino, ESP, RPi itd., czyli ogólnie tym co pasuje do Forbota.

Nie wiesz jak wyglądają DIY opisywane na naszym forum? Sprawdź listę przykładowych projektów lub jedno z krótszych zestawień. Nadal nie wiesz czy Twój projekt się kwalifikuje? Zapytaj w komentarzu do tego wpisu. Umieść jedno zdjęcie projektu oraz ~2 zdania opisu. Otrzymasz wiążącą informację zwrotną, w przeciwnym wypadku projekt może nie zostać zatwierdzony.

Co nowego w DIY? 10 projektów czytelników
Co nowego w DIY? 10 projektów czytelników

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?... Czytaj dalej »

Jak powinien wyglądać opis projektu?

Liczymy, że podejdziecie do tematu rzetelnie i pochwalicie się projektem w taki sposób, aby faktycznie mógł on kogoś zainteresować. Tworząc opis projektu postarajcie się opowiedzieć jego historię, dajcie znać skąd pomysł, jak przebiegała budowa, jakie problemy napotkaliście i jaki efekt udało się osiągnąć.

Każdy opis powinien zawierać minimum 6 zdjęć oraz minimum ~1 stronę A4 tekstu. Opis powinien też zawierać linki do 3 produktów w sklepie Botland. Linki mogą prowadzić do produktów, nawet jeśli nie kupiliście ich w tym sklepie. Naprawdę chodzi o podlinkowanie 3 produktów, nie należy wklejać "ściany linków", która utrudnia czytanie. Przykład źle vs. dobrze (przykłady z opisanych projektów):

Błędne vs. poprawne umieszczenie linków

Błędne vs. poprawne umieszczenie linków

Oprócz tego opis musi być napisany odpowiednim językiem. Jeśli ktoś jest w stanie zbudować DIY to jest również w stanie opanować podstawowe zasady ortografii i interpunkcji. Nikt nie będzie czepiał się braku jednego przecinka, ale są błędy, które po prostu źle świadczą o autorze.

  • W tytule wpisz nazwę projektu i podaj jego funkcje np.: "Silver - robot typu LineFollower".
  • Dodaj nagłówki typu "Mechanika", "Elektronika", "Oprogramowanie", aby tekst był czytelniejszy, a każdy chętniej przeczyta wtedy opis Twojego projektu.
  • Zdjęcia wgraj na nasz serwer za pomocą edytora, nie umieszczaj grafik z innych serwisów. Wyśrodkuj grafiki, a jeśli dodajesz kilka zdjęć to umieść je obok siebie.
  • Jeśli chcesz zamieścić film, to osadź materiał z YouTube (wystarczy wkleić link).
  • Pamiętaj, że zdania zaczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką.
  • Nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi.
  • Nie twórz ręcznie list wypunktowanych (jest od tego opcja w edytorze).
  • Edytor na forum działa "jak Word", nie dodawaj sztucznie przejść do nowej linii, aby przejść do nowego akapitu wystarczy raz nacisnąć Enter!

FAQ - odpowiedzi na ważne pytania

Ostatnia aktualizacja FAQ: 03.03.2019. Kliknij na pytanie, aby poznać odpowiedź:

System nie ma technicznej możliwości automatycznego łączenia takich kodów, ale jeśli będziesz chciał to połączymy je dla Ciebie ręcznie - nie ma problemu. Jeśli np. opiszesz 2 projekty to będziesz mógł połączyć kody, aby wykorzystać 50% na zamówienie do 200 zł itd. Daj nam tylko znać, że będziesz chciał otrzymać jeden, połączony rabat.
Nie. Nie ma takiego limitu - nagrodzimy każdą oryginalną konstrukcję. Jeśli jednak zbudowałeś na przykład 6 identycznych konstrukcji i każdą opiszesz jako osobny projekt to rabat otrzymasz za pierwszą z nich.
Nie. Wystarczy, aby linki prowadziły do produktów w sklepie Botland.
Tak, jeśli opisałeś jakiś projekt od czasu zakończenia poprzedniej akcji (31.01.2019) to możesz go zgłosić i otrzymasz kod. Może być jednak potrzebna modyfikacja opisu - w tej sprawie wyślij prywatną wiadomość na forum do użytkownika Treker.
Otrzymasz informację co należy poprawić, aby projekt został zaakceptowany.
Niestety nie. Tym razem liczymy na opisy skończonych, działających konstrukcji.
Jeśli skończyłeś projekt to zbierz najważniejsze informacje i opublikuj opis w odpowiednim dziale. Wtedy otrzymasz kod.
Jeśli nie będziesz wykazywał żadnej aktywności i nie będziesz miał sensownego wytłumaczenia dlaczego nie możesz udzielić odpowiedzi to nie otrzymasz kodu.
Wszystko zależy od zainteresowania akcją. Informacja ta będzie jeszcze precyzowana, ale mówimy tutaj np. o wysyłce kodów co 1-2 tygodnie.
Kod otrzymasz w wiadomości prywatnej i będziesz mógł wpisać go w pole na kody rabatowe podczas składania zamówienia w sklepie Botland.
Projekt musisz opisać do 31 marca 2019 roku.
Oczywiście, zarejestruj się i dołącz do społeczności. Będzie nam miło, jeśli zostaniesz tu na dłużej.
Jeśli stworzyłeś bardzo ciekawy projekt, który jest wyłącznie programem np. na Raspberry Pi (i nie zawiera dodatkowej elektroniki) to możesz otrzymać kod, jeśli jest to coś stosunkowo rozbudowanego. Nie nagradzamy jednak aplikacji na Windowsa, ani własnych bibliotek do Arduino lub innych układów.
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją.
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją. Nie może to być konstrukcja, którą da się odtworzyć w kilka minut. W przeciwnym wypadku posiadając taki zestaw mógłbyś zgłosić nieskończoną liczbę sztucznych projektów.
Zastrzegamy jedynie prawo do nie przyznania kodów w sytuacjach, które będą kontrowersyjne. Chodzi o przypadki osób, które chciałyby podejść do tematu niezbyt uczciwie opisując projekty typu migająca dioda na Arduino lub dioda świecąca zasilana z baterii 9V. Czynnikiem dyskwalifikującym może być również zbyt prosty projekt, źle przygotowany opis lub brak odpowiedzi na pytania zadane w komentarzach do projektu.
Opis projektu powinien zajmować minimum 1 stronę A4 (około 1800 znaków), najlepiej byłoby, gdyby opis miał około 2500 znaków.
Nie. Możesz pokazać projekt, który opisywałeś już gdzieś wcześniej, ale napisz wtedy nowy opis.
Nie. Nie ma takiego limitu - możesz złożyć zamówienie np. za 20 zł lub za 200 zł. Rabat przeskaluje się automatycznie do maksymalnie 30% lub 50% ze 100 zł. Czyli w praktyce: przy zamówieniu za 20 zł otrzymasz 10 zł rabatu, a przy zamówienie za 100 zł (lub więcej) otrzymasz 50 zł rabatu.
Za opisanie projektu otrzymujesz kod rabatowy, który obniża cenę produktów. Nie wpłynie on na koszt dostawy.
Nie. Większość projektu nie może składać się z gotowych zestawów do samodzielnego montażu (KITów). To nie jest konkurs lutowania, liczymy na ciekawe, autorskie rozwiązania.
Raczej nie, wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku - zapytaj najpierw o akceptację. Przykładowo: wgranie nowego oprogramowania do gotowego urządzenia (m.in. EasyESP) nie będzie zaliczane jako DIY. Liczymy na ciekawe, autorskie rozwiązania.
Raczej nie, ale wszystko zależy od konkretnej specyfiki projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją.
Nie ma konkretnych reguł, bo nie chcemy przypadkiem przekreślić niestandardowych, ciekawych projektów. To czy otrzymasz 30% czy 50% będzie zależało od ogólnego odbioru Twojego projektu i tego jak będzie wyglądał na tle innych konstrukcji.

Mamy nadzieję, że druga edycja akcji rabatowej będzie równie owocna i opublikujecie wiele ciekawych DIY. Wszelkie zmiany wprowadziliśmy wyłącznie dlatego, aby uprościć formalności i rozdawać kody znacznie szybciej. Do tego, taki sposób nagradzania DIY powinien zniechęcić osoby, które próbowałyby podchodzić do tematu nieuczciwie (np. opisując nieswoje konstrukcje).

W przypadku pytań lub niejasności proszę dokładnie sprawdzić powyższe FAQ. Jeśli nadal będziecie mieć wątpliwości to zapytajcie w komentarzu. Proszę o nie przesyłanie maili z pytaniami. Pozostałych zachęcam do regularnego czytania opisów nowych DIY i oceniania ich za pomocą reakcji na forum!

arduino, botland, diy, forbot, rabat, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...