KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #2

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #2

Chcielibyście wiedzieć jakie możliwości ma rój 1000 małych robotów lub jak zaimplementować filtr alfa - beta w budowanych konstrukcjach? Nie wiecie dlaczego należy zainteresować się książkami technicznymi w formie elektronicznej?

O tym wszystkim w podsumowaniu kolejnego tygodnia o robotyce na Frobocie.

Nowe artykuły

Sporo osób interesuje się implementacją filtru Kalmana. Dlatego w ostatni czwartek opublikowany został artykuł będący niejako wprowadzeniem do tej tematyki. Filtr alfa - beta, jest prosty w implementacji i pozwoli zrozumieć Wam pewne podstawy konieczne przy bardziej rozbudowanych algorytmach.

Filtra alfa - beta w praktyce.

Filtra alfa - beta w praktyce.

Drugim opublikowanym artykułem była recenzja książki "Myśl jak programista. Techniki kreatywnego rozwiązywania problemów". Sami dopytywaliście o opinię w związku z tą pozycją. Mam nadzieje, że nasza recenzja pomogła Wam w wyborze odpowiedniego poradnika dla zawodowych programistów. W najbliższy wtorek możecie spodziewać się recenzji książki o podobnej tematyce.

Dyskusja o eBookach

W minionym tygodniu rozpocząłem również dyskusję o książkach technicznych w formie elektronicznej. Przy tej okazji mieliście możliwość zdobycia darmowych eBooków. Wystarczyło przesłać zdjęcie już posiadanej książki wydawnictwa Helion z oryginalnie dodanym dopiskiem "Forbot". Z okazji skorzystało 3 użytkowników, poniżej ich zdjęcia:

Książek w wersji elektronicznej do rozdania miałem 5, więc podsumowania zabawy z przyznaniem nagród spodziewajcie się w poniedziałek. Osoby, które nie zdążyły zgłosić swoich prac lub po prostu chciałyby zakupić dowolnego eBooka o elektronice z 40% rabatem zachęcam do skorzystania z kuponu:

5BBB9B-98AE88-E

Newsy

W ubiegłym tygodniu zdecydowanie najpopularniejszym newsem ze świata robotyki była informacja o roju stworzonym z 1000 małych konstrukcji! O budowie i działaniu Kilobotów możecie przeczytać tutaj. Natomiast poniżej, dla zaostrzenia "apetytyów" zdjęcie roju:

kiloboty4

Na forum

Z kolei na forum powstały dwa tematy warte uwagi. Pierwszy z nich porusza coraz częściej pojawiający się problem "Czym w naszym rozumieniu jest robotyka?", zachęcam wszystkich do przeczytania opinii innych użytkowników oraz o dodanie swojej!

Nie obyło się również bez powrotu tematu, który omawiany był wiele razy. Tym razem wojna "C vs. Bascom" została przedstawiona od trochę innej strony. Sprawdźcie, może postanowicie porzucić Bascoma na rzecz programowania w języku C?

 

Bascom, ebooki, kiloboty, podsumowanie

Trwa ładowanie komentarzy...