KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #3

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #3

Zastanawialiście się czym jest sztuczna inteligencja lub jak w kosmosie wydobywać surowce naturalne? Chcielibyście nawiązać komunikację radiową ze swoim robotem z wykorzystaniem modułów RFM12B?

Jeśli tak, to przeczytajcie kolejne podsumowanie tygodnia o robotyce na Forbocie!

Wiadomości

Miniony tydzień przyniósł kilka interesujących informacji. Osoby zajmujące się sztuczną inteligencją doszły do wniosku, że test Turinga nie jest miarodajną metodą określenia, czy dany robot jest inteligentny. O zaproponowanej alternatywie przeczytacie we wpisie o schemacie Winograda.

Wszyscy wiemy, że NASA wykorzystuje roboty do eksploracji obcych planet. Teraz możemy sprawdzić jak nowo zaprojektowane konstrukcje radzą sobie z wydobywaniem surowców naturalnych.

nasa_gornik

Jedna z wiadomości dotyczy jednak nas bezpośrednio. Od kilku dni produkty do budowy robotów firmy Pololu możemy kupić w TME. Jednym z największych dostawców elementów elektronicznych w Europie.

Popularne artykuły

Szczególną uwagę warto zwrócić na opublikowaną kolejną część poradnika o komunikacji bezprzewodowej z wykorzystaniem modułów radiowych RFM12B. Wszystkich programistów zachęcam natomiast do zapoznania się z recenzją książki uczącej dobrych nawyków - "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty".

 

Forum

Kolejny raz zachęcam do udziału w dyskusji o tym jak rozróżnić robota od innych konstrukcji typu DIY tworzonych przez internautów.

artykuły, forbot, podsumowanie, wiadomości

Trwa ładowanie komentarzy...