KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Project Bloks – Google uczy programowania najmłodszych

Project Bloks – Google uczy programowania najmłodszych

Nie od dziś wiadomo, że na rynku pracy brakuje dobrych programistów. Największe korporacje walczą o pracowników, oferując świetne miejsca pracy oraz atrakcyjne zarobki.

Google patrząc daleko w przyszłość stawia na najmłodszych i uruchamia platformę edukacyjną Project Bloks, która ma rozwijać umiejętności logicznego myślenia i programowania.

Nauka przez zabawę to najlepsza forma edukacji. Z takiego założenia wychodzi Google i uruchamia platformę edukacyjną dla najmłodszych. Projektowanie algorytmu sprowadza się do układania odpowiednich klocków w logiczną całość. Wyobraźnia jest tylko jedynym ograniczeniem.

Projekt składa się z trzech podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest stacja bazowa, drugim stacja pomocnicza, trzecim i zapewne najważniejszym elementem są klocki funkcyjne. Co ciekawe stacja bazowa oparta jest o dobrze znaną płytkę Raspberry Pi Zero.

Elementy platformy Bloks

Elementy platformy Bloks.

Nie mogło oczywiście zabraknąć komunikacji bezprzewodowej poprzez Bluetooth oraz Wi-Fi. Dzięki tym modułom możliwe jest zintegrowanie platformy z innymi urządzeniami obsługującymi te technologie np.: sterowanie zbudowanym układem poprzez smartphone.

Klocki funkcjonalne

Klocki funkcjonalne.

Google liczy również na pomoc społeczności inżynierów oraz specjalistów IT, którzy będą rozwijać platformę. Zaangażowanie takiej grupy, może zaowocować powstaniem bardzo ciekawego projektu.

Platforma ma na razie trafić do kilku szkół, a jeżeli okażę się, że jest to dobra metoda nauczania i przynosi rezultaty, zapewne liczba szkół się powiększy. Jak widać, internetowy gigant z Mountain View patrzy daleko w przyszłość i już teraz dba o to, aby w przyszłości nie zabrakło kreatywnych specjalistów z sektora IT.

Źródło: [1]

dzieci, google, nauka, programowanie, raspberry

Trwa ładowanie komentarzy...