KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Raspberry Pi od podstaw – zapowiedź kursu!

Raspberry Pi od podstaw – zapowiedź kursu!

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na nasz kurs Raspberry Pi! W kwestii tej serii przysyłaliście zdecydowanie najwięcej zapytań. Niezmiernie miło mi więc ogłosić publicznie, że startujemy z kursem Raspberry Pi!

Kurs ruszy w drugiej połowie miesiąca. Nie chcę trzymać Was jednak dłużej w niepewności - stąd krótka zapowiedź nowej serii!

Rasberry Pi ma niezliczone zastosowania! Ten miniaturowy komputer wielkości karty kredytowej doczekał się milionów fanów na całym świecie. Aby skorzystać z możliwości jakie daje nam ta platforma trzeba zrobić pierwszy krok i dobrze poznać podstawy popularnej "maliny".

Kurs, który ruszy jeszcze w październiku jest już dostępny, będzie zaczynał się od zupełnych podstaw Raspberry. Od instalacji systemu (na kilka sposobów), przez niezbędne konfiguracje i biegłe korzystanie z Linuxa, aż po uniwersalne porty GPIO.

Oprócz podstaw pracy z samym RPI omówione zostaną również operacje na uniwersalnych portach wejścia/wyjścia. Podłączenie diod świecących, przycisku, buzzera oraz termometru - to wszystko zostanie opisane w kursie. Nie zabraknie również informacji o dedykowanej kamerze, która daje wiele ciekawych możliwości!

Dla kogo kurs Raspberry Pi?

Kurs został przygotowany z myślą o zupełnie początkujących. Nie będzie wymagana znajomość Raspberry, programowania lub systemów z rodziny Linux. Mile widziana znajomość podstaw elektroniki (z naszego kursu), jednak nie jest to warunek konieczny!

Zestawy do kursu Raspberry Pi - przedsprzedaż!

Tak, jak w przypadku wszystkich innych kursów przygotowaliśmy gotowe zestawy elementów, potrzebnych do wykonania ćwiczeń z kursu. Tym razem dostępne są dwie wersje zestawów:

  • Zestaw rozszerzony - zawiera Raspberry Pi 3, zasilacz, obudowę, kartę pamięci, kamerę oraz inne niezbędne komponenty, w tym również elementy elektroniczne!
  • Zestaw podstawowy - pozbawiony jest elementów elektronicznych oraz kamery (którą można dokupić jako dodatkowe akcesorium).
Zestaw rozszerzony do kursu RPI!

Zestaw rozszerzony do kursu RPI!

Obecnie trwa przedsprzedaż zestawów. Wszystkie zamówienia będą realizowane w drugiej połowie października (zgodnie z kolejnością zakupów). Osoby, które zamówią zestawy teraz otrzymają je przed pierwszą praktyczną częścią kursu!

Podsumowanie

Tak, jak wspomniałem we wstępie - wpis ten jest jedynie krótką zajawką kursu! Po zakończeniu przedsprzedaży pojawi się dokładny opis kursu oraz spis treści. Autorem kursu jest Piotr Bugalski, który zawodowo zajmuje się systemami wbudowanymi. Piotr jest autorem wielu popularnych artykułów, w tym kursu STM32 F1 oraz kursu platformy Intel Edison! Jestem więc przekonany, że nowa seria artykułów przypadnie Wam do gustu i razem wejdziemy w świat Raspberry Pi!

kursRPI, kursy, raspberry

Trwa ładowanie komentarzy...