Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Robomaticon, 04.03.2017 – Warszawa (aktualizacja)

Wiadomości 09.01.2017 Damian (Treker)

Podczas tegorocznej edycji szykujemy się na rekordową frekwencję dzięki międzynarodowemu zasięgowi naszej stale rozwijanej inicjatywy.

Każda dotychczasowa edycja okazała się dużym sukcesem, zatem jesteśmy zmotywowani, aby w roku 2017 postawić poprzeczkę jeszcze wyżej!

Nie moglibyśmy nic zdziałać bez Was: zawodników oraz widzów, dlatego serdecznie zapraszamy Was do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Jeżeli zaczynasz przygodę z robotyką, albo trwa ona dla Ciebie już wiele lat, to jest wydarzenie dla Ciebie!

Aktualizacja: 19.02.2017!
Uwaga! Ruszyła rejestracja na zawody przejdź do formularza »

W tym roku, zawodnicy będą mogli wziąć udział w następujących konkurencjach:

  • Humanoid Sumo – walki robotów humanoidalnych
  • XSumo – walki robotów w 4 kategoriach wagowych
  • Death Race – wyścig na śmierć i życie, wszystkie chwyty dozwolone!
  • Micromouse – jak najszybsze pokonanie labiryntu
  • LineFollower oraz LineFollower Enhanced – jak najszybsze pokonanie trasy wyznaczonej linią (z/bez przeszkód na torze)
  • PuckCollect – zbieranie krążków z planszy
  • Humanoid Sprint – wyścigi robotów humanoidalnych
  • Freestyle – konstrukcje dowolne

Oprócz zawodów, planowane są różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Jakie? By dowiedzieć się tego musicie śledzić nasz fanpage na facebooku, gdzie będziemy ujawniać naszych sponsorów oraz plan wydarzenia. Więcej informacji znaleźć można na stronie Robomaticonu.

Informacja przesłana przez organizatorów.

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

matural

20:45, 10.01.2017

#1

Czy zawodnicy wnoszą opłatę startową?

ps19

23:03, 19.02.2017

#2

Z rejestracji:

Akceptuję regulaminy poszczególnych konkurencji, w których zamierzam wystawiać moje roboty (dostępne tutaj). Jestem również świadom, że opłata rejestracyjna za każdego robota zarejestrowanego w Panelu, pobierana w dniu Turnieju, wnosi 15 złotych (dotyczy robotów, które faktycznie wezmą udział w Turnieju, tj. tych, których obecność zostanie potwierdzona w dniu Turnieju, a nie wszystkich zarejestrowanych w Panelu Zawodnika). W przypadku robota z kategorii LF biorącego udział w więcej niż jednej konkurencji (np. LF bez i z przeszkodami) należy go dwukrotnie zarejestrować w Panelu Zawodnika. Robot taki rozważany jest jako dwa roboty w dwóch konkurencjach.

Treker
Autor wpisu
Administrator

14:05, 05.03.2017

#3

Jak wrażenia po zawodach w tym roku :)?

Mihao

12:34, 06.03.2017

#4

@Treker, byłem 3 raz i o ile impreza bardzo fajna, pojawiają się ciekawe konstrukcje, to jest pełno odgrzewanych kotletów, no ale jak ktoś jest pierwszy raz to robot rozdający lizaki jest w ok. Jedyne do czego naprawde można się przyczepi to organizacja, jak zwykle klapa, osoba prowadząca impreze zapowiada "właśnie zaczęła się konkurenca X" a tam... nikogo nie ma, nic się nie dzieje nawet obsługi nie ma. Plan samej imprezy mocno umowny i chyba służył tylko do za informacje czego można się spodziewać.

Chciałem zobaczyć tam 2 konkurencje - micromouse i Deathrace i jak to wygląda, przy micromouse ten labirynt powinien być nowy, kolejny rok i te same problemy czyli nie równy tor a jeden micromouse pomimo że jechał poprawnie zatrzymał się na uskoku miedzy płytami. Pomiar czasu? telefonem, nawet u was jest artykuł który omawia jak zrobić takie urządzenie (o ile dobrze pamiętam). Mogli po popracować nad tym.

Dobra dość już tego zrzędzenia, ale mi się podobało, czy przyjadę za rok? Pewnie tak o ile nie wypadnie mi coś innego ważnego.

kamilj

15:17, 06.03.2017

#5

Równie ciekawe co roboty były stoiska sponsorów, którzy rozdawali nie tylko długopisy.

pawcio0928

17:55, 06.03.2017

#6

Rozważyłbym przy planowaniu kolejnej edycji pobieranie płatności za każdego robota po 15 zł, mnie to osobiście zmusiło do zrezygnowania ze startu w kilku kategoriach.

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.